Каналот „Red Bull TV“ сега е достапен за Apple TV

телевизија со ред бул

Ако сте fanубител на акциони спортови и музика, тогаш најновото ажурирање на Apple TV ќе ве привлече. Apple ја лансираше оваа недела, без да прави многу бука за тоа, а нова апликација за Apple TV: канал на брендот Red Bull. „Red Bull TV“ се појави во многу земји и ни нуди програми во живо и видеа на барање. На телевизијата Red Bull ќе ја најдете истата содржина што Red Bull ја нуди на својата официјална веб-страница и во соодветните апликации за iOS уреди. Не треба да го ажурирате софтверот Apple TV за да уживате во Red Bull TV.

En Red Bull TV има видеа поврзани со акциони спортови, начин на живот и музика. Телевизискиот канал на безалкохолниот пијалок крие клипови, епизоди и известување за настани во живо.

Во текот на последните месеци можевме да процениме како Apple го зголеми бројот на достапни апликации за Apple TV, додавајќи канали како што е новинската агенција Блумберг ТВ, АБЦ или Кракл. Затоа, воопшто не би не изненадило тоа гласини дека Apple подготвува App Store за вашиот Apple TV се вистинити. Компанијата неодамна овозможи API, така што програмерите со видео содржина може да создаваат апликации за Apple TV. Со продавницата за апликации, корисниците ќе имаат моќ да одлучат кои апликации сакаат да ги гледаат на нивниот почетен екран на Apple TV, а кои не.

Новиот Apple TV ќе пристигне за неколку месеци и исто така ќе опреми продавница за игри.

Додека го чекаме доаѓањето на новата генерација, можеме да уживаме Red Bull TV како нов канал.

Повеќе информации- „Епл“ наскоро би можела да лансира нова генерација на „Епл ТВ“ со продавница за апликации


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Серхио Круж dijo

  Како можев да го добијам каналот без
  Да се ​​ажурира AppleTV?