Тест за брзина помеѓу iOS 9.3.1 и iOS 9.3

iOS-9.3-наспроти-9.3.1-компарација

„Епл“ повторно се измами минатата недела кога ја издаде последната верзија на „iOS 9.3“ по седум бета-верзии. Многумина беа корисници кои во зависност од уредот што го користеа не можев да го минам екранот за активирање, и покрај тоа што постојано се обидуваше и во различни периоди во случај проблемот да дојде од серверите на Apple.

Оние на Купертино брзо тие мораа да ги повлечат ажурирањата кои даваа проблеми за подоцна да започнат нови каде што беше решен проблемот со активирањето. Неверојатно е што по седум бета-верзии, ваквиот глупав неуспех ја стави компанијата во лошо светло.

Набргу потоа, откриена е и нова грешка што не дозволуваше отворање на одредени врски во Safari, грешка што Apple официјално ја потврди. Одете дека iOS 9.3 е кластер на совпаѓања и грешки да го стореа тоа намерно немаше да излезе толку лошо. Набргу потоа, оние на Купертино го објавија iOS 9.3.1 каде Apple во теорија го реши не само проблемот со врските, туку и повремената грешка што започна да се појавува на одредени уреди. Оваа нова надградба природно не е насочена кон подобрување на перформансите на постарите уреди, но сепак има корисници кои претпочитаат да се тестираат дали ова ново ажурирање навистина влијае на перформансите на уредите или не.

Подолу ви прикажуваме неколку видеа каде можеме да видиме разни тестови за брзина со iOS 9.3 и 9.3.1 на уреди со iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s и iPhone 6. Ако имате слободно време, тестовите можете да ги направите сами дома. Или, можете да ги погледнете следниве видеа, ако сакате да дознаете дали оваа најнова надградба многу се разликува од претходникот или, напротив, и двете одржуваат исто време на извршување и работење.

ПС: Сликата на насловната страна дава многу траги


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

8 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Луис V dijo

  Сликата на насловната страница, каква е, е 100% збунувачка, кога почетната разлика на уредите не е ниту 1s маргина, а исто така се вклучуваат 2-те терминали со прстот to. За да бидам прецизен, тие се исклучуваат вклучени во лента за напојување., а потоа лентата се ресетира.

 2.   Ентони dijo

  секое ажурирање го остава iOS повеќе апсорбиран за старите уреди, веќе видлив за милиони корисници кои се жалат!
  не секој треба iphone 6 за ден за ден да користи whatsapp и малку друго
  но потегот на Apple е да ги промените терминалите што е можно побрзо!

 3.   Хаиме Луис dijo

  Мојот Iphone 5S се сруши час и половина, потоа работеше на половина пат, многу од апликациите не работеа. Кога се обидувате да отворите која било од апликациите, па дури и една од поставките; паѓа повторно час и половина. Ако некој може да ми помогне во тоа, го ценам тоа.

  1.    Алберто dijo

   Имам iPhone 5s со iOS 9.2.1, дали препорачувате да ажурирам? Благодарам, 9.3.1 веќе излезе наводно поправа грешки. Што забележавте со ажурирањето?

 4.   Ентони dijo

  ова е класика за секоја бета верзија или ажурирање на iOS е повеќе парао отколку мермерен авион!

 5.   Вебсервис dijo

  и некое компаративно видео на верзијата ios7 vs ios 9.3 ios8 vs ios 9.3 и ios9.0 до ios 9.3 подоцна ако може да видите дали има подобрување или не.

 6.   Joel dijo

  Јас одамна престанав да се тркам со iPad и iPhone; Со 9.3.1, двата уреди ми одат многу добро; Само ми недостасува џеилбрејкот.

  Поздрав.

 7.   Ричард Ричила Рамос dijo

  Сè уште ми е блокиран уредот со 4s од ажурирањето, ми недостасува сè и ништо, некој што може да ми помогне, ве молам