Не е паметен звучник, тој е пренослив звучник и навистина е моќен: Ultimate Ears Boom 3

Се соочуваме со третата генерација на овие звучници Ултимејт уши, бум 3. Без сомнение, навистина моќен Bluetooth звучник што е во средината на опсегот на Ultimate Ears, само еден степен под неговиот голем брат, Megaboom 3.

Оваа нова генерација на преносни и водоотпорни звучници Boom и Megaboom 3 Тие пристигнуваат редизајнирани однадвор и одвнатре, додаваат двобојни ткаенини, се отпорни на пад и додаваат добри подобрувања во споредба со претходната верзија. Можеме да кажеме дека тие не се паметни звучници, но тоа не е негативна работа во овој опсег на звучници од Ultimate Ears.

Дизајн и материјали за производство

Естетската промена во споредба со претходниот модел е доста важна, а сега и новата надворешна ткаенина заедно со новиот Волшебно копче, сместено на врвот, со што ќе можеме да играме, да паузираме и да менуваме песни директно без да бараме мобилен телефон е нешто што се издвојува во новиот дизајн и она што тие го земаат од самата марка.

Материјалите што се користат за овој нов Бум 3 Тие се отпорни на вода како додаток на пловидба во случај на случајно паѓање во морето, во река или слично, така што тие секогаш ќе бидат безбедни. Има навлака на задната страна за микро USB конекторот со кој можеме да ја полниме батеријата на звучникот и сетот има елегантен дизајн кој комбинира со сè благодарение на одличното

Главни спецификации

Boom 3 ни нуди опкружувачки звук од 360 ° со длабок и прецизен бас, совршено избалансиран за уживање во сите видови музика без да бидат специфични звучници за еден или за друг музички стил. Овој нов модел на звучник од UE може да се справи со што било, бидејќи е отпорен на вода, прашина и капки (нов рејтинг IP6), така што може да се носи насекаде, без да се грижите дали ќе се оштетите или влажите.

Не е важно дали станува збор за концерт на дините или забава на базен. Исто така, со новиот Boom 3 Magic Button можете да репродуцирате, паузирате и прескокнувате песни директно од звучникот. Нареден е со прекрасна сјајна ткаенина со високи перформанси. Најдобриот звучник што може да се носи насекаде се развива.

Бум 3 Тежина 930 g
Димензии X x 12,3 10,3 20 cm
Batería 1 литиум јон (15 часа автономија според производителот)

Тие можат да се поврзат директно со неколку звучници истовремено Boom 3 и Megaboom 3, така што ќе имаме поголема моќност на звукот и пред се супериорен квалитет на аудио. Во овој случај, подобрувањата имплементирани во звучникот нè прават да заборавиме на другите преносни и потопни звучници на пазарот. Овие Boom 3 се достапни во разни бои:

Поврзување и работење

Навистина е лесно да ги поврзете овие звучници со нашиот iPhone. Едноставно, мораме користете Bluetooth врска И voila, сега можеме да уживаме во моќта на овие звучници насекаде, без потреба од кабли. За да го одврзете звучникот и да го поврзете со друг iPhone или уред, едноставно треба да го притиснеме најмалото копче над „магичното копче“ и да почекаме да трепне, а потоа можеме да поврземе друг уред.

Апликација за безжично полнење и iOS

Овој модел може да се полни безжично со помош на полнач што го става нашиот UE уред. Тоа е основа за полнач што е поврзана со theидот и кога го оставаме звучникот одозгора, се полни без кабли. Оваа база наречена POWER UP, Има цена од 40 €, Многу поудобно е да го носите звучникот со себе, но тој е додаток и затоа не е вклучен во кутијата. Користењето на овој начин на полнење може да направи капакот на конекторот microUSB да трае малку подолго, но не е нешто што треба да го купиме да или да, тоа зависи од корисникот.

Од друга страна и за оваа нова верзија ја имаме мобилната апликација Boom & Megaboom, редизајнирана од Ultimate Ears за iOS уреди. Со него, корисниците можат да пристапат со само еден клик до комплетниот каталог на Apple Music со повеќе од 45 милиони песни и сите свои омилени плејлисти. Ние исто така можеме да го прилагодиме името на вашиот звучник, да ги прилагодиме преференциите на EQ иплаќајте за звучникот директно од апликацијата, нешто многу корисно во одредени ситуации. Апликацијата е потполно бесплатна и можете да го најдете во App Store.

БУМ и МЕГАБУМ (врска со AppStore)
БУМ & МЕГАБУМслободен

Несомнено, кога зборуваме за паметни звучници, доаѓаат на ум HomePod на Apple, звучниците на Amazon или Google, но секторот и на интелигентни и неинтелигентни звучници е навистина многу голем и Ultimate Ears, брендот Logitech напорно се залага со овие типови на звучници подолго време и илјадници корисници ги користат своите звучници и покрај тоа што не се паметни. Во овој случај, додаваме врска до продавницата Амазон, бидејќи овие денови го има моделот Boom 3нешто намалена цена, од 155 евра што нормално чини, продолжува да чини 149 евра.

Мислење на уредникот

Крајниот бум за уши 3
 • Оценка на уредникот
 • 5 ratingвезден рејтинг
149 a 155
 • 100%

 • Крајниот бум за уши 3
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Квалитет на звук
  Уредник: 95%
 • Завршува
  Уредник: 95%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите

 • Моќност и квалитет на звукот
 • Дизајн и подобрувања на контролата на звучникот
 • Отпорен на вода, пад и целосно пренослив
 • Навистина висока автономија
 • Вредност на парите

Contras

 • Може да се додаде приклучокот за безжично полнење како стандард

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.