Топ 10 игри за Apple TV

игра јаболко телевизија

El Apple TV на XNUMX-та генерација, како што сите знаете затоа што е повторено рекламирање, има своја App Store што ја прави многу важна надградба. Благодарение на продавницата за апликации tvOS, можеме да инсталираме секакви апликации и нешто што станува сè поважно, игра. Насловите како Geometry Wars 3 или Modern Combat 5: Blackout јасно кажуваат дека најновиот сет-топ боксер на Apple ќе стане конзола за обичните гејмери.

Иако е точно дека веќе има неколку достапни игри, исто така е точно дека има многу наслови што би сакале да ги видиме на Apple TV, а кои не се достапни во моментот. Во оваа статија ќе ви покажеме што Топ 10 игри за Apple TV, список во кој не можете да ги пропуштите првите FPS (снимки од прво лице) што стигнаа до App Store на најновата кутија за забава од Купертино.

ЗАБЕЛЕШКА: во следната листа имате врски до продавницата за апликации iOS, бидејќи во моментот тие не можат да се споделуваат од tvOS. Како и да е, ако ја преземете верзијата iOS, таа ќе се појави при купување во продавницата за апликации tvOS.

Геометрија војни 3

Ако ме прочитавте во последните неколку месеци, ќе забележите дека секогаш зборувам за оваа игра. Сега имате цена од 9,99 €, но го купив свеж од App Store за помалку од 5 €. GW3 е еден вид мешавина помеѓу бродови со игри и трето лице пукање. Вреди.

Модерни борба 5: Затемнување

Во отсуство на добар Call of Duty, Modern Combat има сè што би можеле да посакаме во FPS. Ние имаме Режим на кампања и мултиплеер, што ни овозможува да се бориме против другите играчи преку Интернет. Додуша, може да има повеќе режими за повеќе играчи, но тоа е прилично пристојно.

Пулс

По пулсот е уште еден FPS што вреди да се има. Има графика што за мене е подобра од Modern Combat 5 и може да се контролира совршено со Siri Remote, иако идеално е да имате далечинско MFi. Најдоброто, неговата цена: после пулс бесплатно е.

Победи спорт

бит-спорт

Ако сакате Wii искуство на вашиот Apple TV, првата игра што треба да ја пробате е Beat Sports. Е вид тенис што го играме со Сири далечинскиот управувач како да е рекет. Beat Sports беше една од игрите што тие ги претставија заедно со четвртата генерација на Apple TV и вреди.

Галакси на пожар Расте

галаксија во оган

Ако измешаме a игра со брод Со FPS, резултатот не може да биде многу различен од Galaxy on Fire. Мантикер Рајзинг Тоа е наслов што е достапен исклучиво за Apple TV, па затоа не додавам никакви врски. Ако сакате игри во авион, ќе ви се допадне Galaxy on Fire Manticore Rising.

Авантура на Алто

Сега кога е Божиќ, не би било лошо да се оди на скијање, нели? Авантурата на Алто е еден вид „тркач“ во кој ние го контролираме летот на скијач, искористувајќи ја сопствената тежина за да собере повеќе или помалку брзина за да скокнеме повеќе или помалку во зависност од тоа што сакаме или што ни треба.

PAC-MAN 256

Ако барате игра на познатата „цуцла“, но со свеж воздух, можеби PAC-MAN 256 ќе ве интересира. Тоа е бесплатна игра, што е секогаш добра работа, со интегриран шопинг тоа ќе ни помогне да напредуваме побрзо, но и тоа не е потребно. Совршено се игра со Touchpad-от на Siri Remote, што го прави совршен за брза игра да одземе време.

Боречка на Starвезди во лигата

Друга добра игра слична на Wii (ајде да ги наречеме такви) е League Star Bowling, титула во која ќе играме куглање користејќи акцелерометар и гироскоп на далечинскиот управувач Сири.

Crossy Road

Што да кажам за толку позната игра? Па, тоа во верзијата tvOS може да играте двојки. Модерна верзија на стара игра која беше позната како „Froggy“ слично како PAC-MAN 256. Всушност, Crossy Road е постар.

Rayman Авантури

Ако сакате игри познати како „тркач“, сега најдобрата што ќе ја најдете на продавницата за апликации tvOS е Rayman Adventures. Потсетува на многу игри на платформи пред две децении, со таа разлика што во овие игри не контролираме кога трчаме. Без сомнение, заслужува да биде вклучено во оваа листа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.