Transformers: Age of Extinction, доаѓа на iOS ова лето

трансформатори-старост на истребување-иос

Дена и Хасбро ја најавија новата игра за претстојното продолжение на Трансформери, наречена Age of Extinction, која ќе дојде на iOS ова лето, заедно со Android и Windows Phone. Во играта Transformers: Age of Extinction мисијата на играчите е да ги уништат новите непријатели што се појавуваат во следниот филм, додека се движиме трчајќи во 3Д, на овој начин промените меѓу мисиите се прават со брзо темпо.

Во соопштението за печатот Хасбро можеме да прочитаме:

„Трансформатори: доба на истребување ќе понуди интерактивно забавно искуство на мобилни уреди за fansубителите на сагата Трансформер и за потрошувачите кои сакаат да го прошират своето искуство со филмот по завршувањето на филмот “, вели Бери Дорфт, потпретседател на Партнерства во Дена. „Ова не е вашата типична игра за трчање, оваа игра го става играчот среде акција спакувана холивудска блокбастер каде што нашата мисија е да уништиме или уништиме“

„Дена создава ново и иновативно искуство со игри со Transformers: Age of Extinction преместете ги акционите моменти од големиот екран на мобилните уреди”Рече Марк Блечер, СВП за дигитални игри и развој на корпорации во Хасбро.

трансформатори-старост на истребување-иос-2

Ова е втора титула, во рамките на А. тригодишен ексклузивен договор помеѓу Хасбро и Дена да развива и објавува мобилни игри засновани на франшизата Трансформер. Интересно, ова е прва игра во филмот, лиценцирана од Дена за мобилен телефон.

Во моментов нема специфични датуми за датумот на објавување на играта, но најверојатно е тоа што е објавен неколку дена пред официјалната премиера на филмот во киносалите ширум светот, закажана за 27 јуни. Играта ќе има купувања во апликации и ќе може да се преземе бесплатно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.