Трејлер за новата серија на Apple TV +: „Mythic Quest: Raven's Banquet“

Митска потрага

Активни сме со Apple TV + од ноември. Компанијата се обложи многу силно на оваа нова видео платформа. Сопствени продукции и купување на големи филмски права за да се обидете да го пополните каталогот на производи со содржина е многу скапа мисија.

Apple работи деноноќно за да додаде играни филмови, документарни филмови и серии. Не сакате да ги изгубите претплатниците поради недостаток на нова содржина. Денес тој го претстави трејлерот за нова малку оригинална серија: комедија заснована на тим на креатори на видео игри.

Apple штотуку го објави првиот трејлер за „Mythic Quest: Raven's Banquet“. Станува збор за комедија центрирана на неволјите и неволјите на тимот креатори на видео игри. Тоа е трејлер за новата серија, чија премиера ќе биде во февруари.

Ова двеминутно видео им дава на гледачите идеја за тоа какви ликови и поставки ќе бидат прикажани во првата сезона на серијата: како да се справите со шефот на мегаломанија, предизвиците на новите креации и секојдневното нешто чудат канцеларија.

„Митска потрага: Банкет на Равен“ премиерно ќе биде прикажана на 7 февруари и ќе биде објавен исклучиво на Apple TV +. Серијата е напишана, starвезда и ко-продукција на Роб МекЕлхени и Чарли Деј, познати актери по нивната работа во „Секогаш е сончево во Филаделфија“. МекЕлхени игра улога на креативен директор на тимот на креатори.

Други актери во оваа продукција се Ф. Мареј Абрахам („Гранд Будимпешта хотел“ и „Starвездени патеки: востание“), Дени Пуди („Заедница“), Имани Хаким („Сите го мразат Крис“), Шарлот Никдао („А ГРУЛ“) wURLd “), Дејвис Хорнсби („ Во Филаделфија е секогаш сончево “) и Ешли Бурч („ Хоризонт нула зора “и„ Гранични градови “).

Со производството ракуваат и Мекхелни и Деј, заедно со филмовите и телевизијата Ubisoft Film, 3Darts и Lions Gate.

Првата сезона на серијата ќе се состои од девет епизоди од половина час. „Митска потрага“ во моментов е втора програма што Apple веќе резервираше втора сезона пред да ја објави првата. Првата серија беше „Мала Америка“. Willе го започнеме, за да видиме како е. Барем темата е оригинална.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.