Водителот на Утринското шоу го обновува договорот за „Епл ТВ +“

Утрински шоу

За време на овие денови, поминаа шест месеци од лансирањето на новата посветеност на Епл кон услугите од страна на Епл ТВ +, стриминг видео сервис кој постепено го зголемува својот каталог, иако има уште долг пат да претстои. станете опција за Netlix, HBO и Amazon Prime.

Apple TV + се појави на пазарот на 1 ноември со три главни атракции: Утрински шоу, За целото човештво y види. Од сите првични обложувања на Apple, оној во кој најмногу веруваше за да се квалификува за награда беше Утрински шоу, серија кои ја освоија наградата al најдобар актер во споредна улога во странскиот печат во САД.

Бидејќи се чини дека е вообичаен тренд практично откако е воведена оваа услуга, Apple не само што ги обнови сите серии за втора сезона, туку тие се исто така проширување на договорот за ексклузивност како од креаторите на нејзината содржина, така и од сценаристите, актерите и водителите на шоуто.

Според списанието „Варајети“, „Епл“ постигнал договор со водителот на Утрински шоу, Кери Ехрин, за креирајте содржина исклучиво за Apple TV +. Ерин ја презеде серијата со ringенифер Анистон во април минатата година, кога creativeеј Карсон ја напушти таа позиција поради креативни разлики.

Пред да дојде на „Епл ТВ“, Ехрин беше водител на серијата Бејтс Мотел, Родителство, Светло во петок, Boston Legal меѓу другите. Неговите први борови во светот на аудиовизуелната продукција ги најде со амблематските серии Месечината со Брус Вилис и Сибил Шепард и во Тие прекрасни години.

Кери Ерин во моментов ја подготвува втората сезона на Утринското шоу, иако поради коронавирусот, производството е привремено запрено, така веројатно влијаат на датумот на издавање на втората сезона.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.