Заштита од удар од катализатор, случај за најактивните

Напорите на Apple да го направат својот iPhone поотпорен секогаш се ценат, а со iPhone 11 токму таа карактеристика сакаа да ја истакнат во една од нивните главни рекламни кампањи. Но, терминал толку скап и направен скоро целосно од стакло, тешко е да се осмели да се носи „гол“. Денес ви покажуваме класика на Катализатор, една од најдобрите случаи за заштита на нашиот iPhone, особено ако не сакаме дебелината да се зголеми претерано.

Низок наметлив дизајн

Навикнати сме на заштитни случаи кои имаат дизајн што ги крие скоро сите наши паметни телефони. Некои го постигнуваат со добар вкус, со „агресивни“ индустриски дизајни што многумина ги сакаат, но во повеќето случаи не се корици за секој ден. Катализаторот сакаше да тргне по сосема спротивен пат, со дизајн кој минимално го крие нашиот iPhone. За мене ме потсетува на многу „Браници“ кои Apple ги популаризираше пред неколку години (и од кои чудно ништо не сме чуле).

Куќиштето има црвена рамка (достапна во други бои) што е она што навистина го штити нашиот iPhone од паѓање. Во отсуство на црвен iPhone 11 Pro, мора да се задоволиме со носење црвени додатоци, а овој случај Catalyst изгледа навистина спектакуларно во оваа боја. Ја заштитува целата рамка, без дупки освен оние што се потребни за микрофон, звучник и приклучок за молња. Задниот дел е завршен со многу отпорна про transparentирна пластика. Секако, случајот овозможува безжично полнење без најмал проблем.

Катализаторот избра црна боја за копчињата за јачина на звук и заклучувањето на терминалот, кои исто така имаат изгребана површина, така што допирот ни овозможува лесно да ги идентификуваме. Притискањето на копчињата е добро, а допирот кога ги притискате е исто така добар, еден од најчестите проблеми на овој вид капаци со висока заштита. Тркалото за прекинувачот за вибрации е исто така црно. Ова тркало е една од најкарактеристичните карактеристики на „Катализатор“ и успех бидејќи е многу удобно да се користи дури и со ракавици.

810G воена заштита

Катализаторот не е задоволен да го каже нивото на заштита на својот случај, но се осмелува да го потврди користејќи еден од најсложените стандарди: Воениот стандард 810G. Ова значи дека ракавот е отпорен на влажност, прашина, песок, вибрации ... и капки до 3 метри. Со ова ниво на заштита можеме да бидеме многу мирни пред какво било паѓање скоро во какви било околности.

 

Куќиштето има и одличен зафат, но како ова да не е доволно, вклучен е и ремен за зглоб, за да можете да го носите вашиот iPhone во рака доколку сакате со дополнителна безбедност дека лентата ќе спречи случајно паѓање. И задниот дел на куќиштето и предното стакло на нашиот iPhone ќе бидат заштитени со работ на рамката што избегнува директен контакт на овие делови со која било површина на која ја поставуваме. Ова е важно за iPhone стаклото од очигледни причини, но исто така и за про theирниот дел од куќиштето, за да се избегне оштетување и губење на транспарентноста. По две генерации на iPhone заштитени со овој случај „Катализатор“, можам да кажам дека задниот дел одлично го издржува текот на времето.

Мислење на уредникот

Катализаторот е синоним за заштита на нашиот iPhone и целосна гаранција. Неговиот случај „Катализатор за заштита од удар“ е еден од оние што најдобро комбинира заштита, дизајн и слабост, постигнувајќи воена сертификација што малкумина ја постигнуваат, но исто така ни овозможува да го покажеме дизајнот на нашиот терминал. Достапно за сите модели на iPhone и во разни бои, ваков случај за iPhone 11 Pro Max е со цена од 54,99 € во која било од достапните бои (црна, црвена, сина и транспарентна) на официјалната веб-страница на Катализатор (линк)

Случај за заштита од удар од катализатор
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
54,99
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%

Добрите

 • Максимална заштита при одржување на дизајнот на iPhone
 • Добар зафат, добри копчиња на допир, тркало за вибратор
 • Транспарентниот заден дел добро го издржува текот на времето
 • Вклучен ремен за зглоб

Contras

 • Некои зачувувачи на цел екран можат да ви создадат проблеми

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.