Temple Run 2 ги издаде Замрзнатите сенки

храм-трчање-2-замрзнати-сенки

Temple Run беше една од првите игри во инаугурирајте ја категоријата бесконечен тркач, оние игри во кои треба да избегате од она што ве брка или да трчате околу различни препреки сè додека не претрпите пад или несреќа и морате да ги започнете одново од почеток. Ова е главниот проблем што го гледам во овој тип на игра, во кој Постојано треба да започнувате од почеток секогаш кога ќе се заебате, наменета игра на зборови, и доживеавте несреќа. Во средината на минатата година, развивачот прослави една милијарда преземања помеѓу првата и втората верзија на играта, предизвик постигнат од многу малку други игри или апликации.

Секоја година околу ова време, развивачот додава нови карактеристики или фази на оваа игра. Минатата година тој додаде вода и можност за отклучување на Дедо Мраз за да можеме да трчаме со него. Но, тоа исто така ни овозможи да отклучиме артефакти и предмети за новогодишно украсување, поврзани со овој период од годината.

Во оваа прилика, инвеститорот штотуку ажурираше за зимската сезона со која ќе започнеме Замрзнати сенки. Како што можеме да прочитаме во описот на играта:

Скарлет и нејзините пријатели се наоѓаат во нова забранета земја, полна со нови пречки и предизвици. Отидете низ замрзнатото езеро, трчајте низ замрзнати шуми, отклучувајте нова опрема и пред се пазете се од мајмуните-демони, кои не ’дерат околу секој агол.

Temple Run е достапен за iOS, Android, па дури и за Windows Phone целосно бесплатно. но со компани во апликацијата, така што не треба да започнуваме одново секој пат кога ќе се случи несреќа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.