Temple Run 2 додава наставка Frozen Shadows

храм-трчање-2-замрзнати-сенки

Кога пристигнаа бескрајните игри со тркачи, App Store беше исполнет со игри од ваков тип, во кои моравме да трчаме избегајќи некоја опасност, избегнувајќи различни пречки или додека не се случивме несреќа со некој од предметите што ги најдовме на патот. Temple Run пристигна во висина на овој вид игри за да се круниса како еден од кралевите од оваа категорија Во која и покрај фактот дека со текот на времето станува многу повторувачка игра, особено секој пат кога ќе треба да започнеме од почеток, по свои заслуги Temple Run стана моделот што треба да се следи.

Во средината на минатата година, инвеститорот прослави дека и двете верзии Temple Run и Temple Run 2 тие достигнаа една милијарда преземања заедно, бројка што беше доста тешко да се надмине и оној на кој многу малку апликации се приближиле. Како што е вообичаено во ова време, развивачот ја ажурира апликацијата додавајќи нови теми како минатата година, во која тие додадоа Божиќна тема во која би можеле да избереме Дедо Мраз за играње додека ги заобиколуваме различните божиќни предмети што, патем, ги најдовме .

Во оваа пригода, и кога зимата е близу до почетокот, инвеститорот ја додаде наставката Frozen Shadows во која ќе треба да навигација низ замрзнато езеро, трчање низ замрзнати шуми во нова опасна земја и за ова ќе имаме помош од нова опрема што ќе можеме да ја отклучуваме во текот на развојот на играта. Temple Run е достапен за iOS, Android и Windows Phone. Можеме да го преземеме бесплатно и е компатибилен со iPad, iPhone и iPod Touch. Се разбира, ако сакаме да се движиме побрзо, без секогаш да започнуваме на почетокот, ќе мора да искористиме купувања во апликации, кои, патем, се прилично скапи.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.