Целата Копа Америка Centenario на вашиот iPhone со официјалната апликација

Центаррио

Ново издание на Копа Америка започна пред неколку дена (ќе се одржи помеѓу 3 и 26 јуни), и секако Конкакаф подготви официјална апликација за iPhone cСо што можеме да следиме сè што се случува во САД, бидејќи ни помага на нас fansубителите на фудбалот да не останеме без кралот на спортот пред многу очекуваната Евро 2016.

До

Апликацијата ги има основите што се потребни за секоја апликација на важен фудбалски турнир или натпреварување: календар со сите распореди на игри, можност за следење на нашите омилен избор индивидуално, сите детали за секој тим што учествува или ги известува известувањата со релевантни факти.

Покрај тоа, апликацијата има нова опција во овие типови апликации што многу им се допаѓаат на навивачите на MSQRD и Snapchat: филтри. Можеме да добиеме боја на лице виртуелен од нашиот омилен избор и подоцна споделете ја во социјалните мрежи нашата поддршка со сите наши пријатели. Прашање на време беше кога ќе почнат да го имплементираат во ваков тип апликации, со оглед на успехот на гореспоменатите апликации, и еве го тука.

Лесна употреба

Апликацијата е многу пријатна за употреба, има внимателен дизајн со палета на бои избрана да дава контраст и олесни читање на податоците брзо, што е прилично ценето во апликација од овој стил што понекогаш ја гледаме многу брзо. Навигацијата низ апликацијата е непречена и без грешки, барем што се однесува до уредите од најновата генерација на Apple.

Во мултимедијален дел Ние, исто така, можеме лесно да се движиме помеѓу фотографиите и видеата што се објавени од организацијата, и не смееме да заборавиме дека исто така можеме да бидеме свесни за сè што се случува на натпреварот и со нашиот тим ако го следиме најавниот вест што го вклучува. Од друга страна, треба да се спомене дека е компатибилно со Паричникот да оди во игри со дигитализиран влез на нашиот iPhone.

Накратко, се соочуваме со суштинска апликација за сите вас кои ќе ги следите следниве работи Стогодишен куп во Америка или барем сте заинтересирани да разгледате како напредува натпреварот во текот на деновите. Секако, апликацијата е потполно бесплатна и нема интегрирани набавки од каков било вид.

Нашата проценка

уредник-преглед

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.