Црниот петок пристигнува во LIFX со значителна продажба

Црниот петок е одлична можност за купување додатоци за автоматизација на домот, а брендовите го знаат тоа и затоа остатокот го фрлаат со своите понуди. LIFX е една од најдобрите брендови во осветлувањето компатибилна со HomeKit и Amazon Alexa, и ни нуди производи со одличен квалитет и разновидност. Од едноставни паметни светилки до ленти што ја менуваат бојата со ритамот на музиката, има производи за секого.

По повод Црниот петок ни нуди значително намалување на цената на сите свои производи, и можеме да купиме сијалица компатибилна со HomeKit и Amazon Alexa за само 19,99 €, без потреба од дополнителен мост, подготвен за инсталирање и ракување. Подолу ви ги покажуваме сите понуди.

Сијалиците LIFX Mini се една од најдобрите алтернативи ако сакаме квалитетни производи по добра цена. Белиот модел нуди само бело светло, без да може да ја менува бојата, но тонот на белата боја, да се избере постуден или потопол тон во зависност од нашите желби или просторијата. Покрај тоа, ние исто така можеме да го контролираме интензитетот, и сето ова за 19,99 €. Со моделот „Ден и самрак“ можеме да ја менуваме и сенката на сијалицата во зависност од времето од денот, како да е природно светло, а има цена од 24,99 €. И, конечно, моделот «Боја» кој ги вклучува сите претходни опции, плус можноста за избор помеѓу 16 милиони бои, за 39,99 €.

Ако сакаме повеќе специјални производи, имаме сијалици A60 и BR30 LIFX +, со осветленост од 1100 лумени и само 11W потрошувачката, 16 милиони бои и прилагодливата осветленост, ќе го подобрат осветлувањето за вашите надзорни камери благодарение на неговата инфрацрвена светлина и се со цена од 54,99 €. BR30 е погоден за надворешна употреба. А ЛЕД лентата што ви овозможува да осветлувате различни области во различни бои е со цена од 79,99 €.

Нормалната сијалица A60 ги има истите спецификации како моделот LIFX + што ги споменавме претходно, но без ноќно осветлување, а неговата цена паѓа на 44,90 €. Ако бараме светилки за вдлабнување на таванот, GU10 или 100MM Тие се само она што ни треба со цени од 88,98 € (пакет од две единици) и 64,99 € во случај на големина од 100 mm.

Можеме да купиме и екстензии на ЛЕД лентата за да и ја дадеме целата должина што ја сакаме, со 26,99 € за метар. Y Ако сакаме осветлување и декорација, комплет LED Beam за 169,99 € или комплет LED плочка за 249,99 € се навистина спектакуларни. Сите овие производи може да се купат по овие цени на официјалната веб-страница на LIFX, со кликнување на овој линк.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.