Црн петок iPad

Додатоци за IPadOS 15

Доколку во текот на месец септември не сте успеале да го подновите стариот iPad, бидејќи сте изостанале од буџетот за време на празниците, Црниот петок е најдобро време од годината за да го обновите, особено сега кога опсегот е поширок од кога било.

Оваа година Црниот петок започнува на 26 ноември, иако од понеделник 22 до следниот понеделник 29 ноември ќе најдеме понуди од секаков вид, не само за обновување на вашиот iPad, туку и за обновување на вашиот iPhone, Mac, Apple Watch, AirPods ...

Кои модели на iPad се во продажба на црниот петок

iPad Pro 2021

Во мај истата година, Apple го обнови палетата iPad Pro, Apple iPad со повеќе функции на пазарот и кој е управуван од истиот процесор што можеме да го најдеме во MacBook Air, M1.

Поминаа 6 месеци од неговото претставување и веќе неколку месеци успеавме да најдеме интересни понуди и моделите од 12,9 и 11 инчи.

Сигурно дека за време на црниот петок ниту еден од двата модели на iPad Pro ќе ја пропушти забавата на попустите.

iPad Pro 2020

Со нешто повеќе од една и пол година на пазарот, iPad Pro 2020 сепак одлична опција за корисниците кои не можат или не сакаат да платат за новата генерација оваа година.

На Амазон сè уште можеме да најдеме модели на iPad Pro од 2020 година, особено 11-инчниот модел по многу интересни цени.

Иако 2020-инчниот iPad Pro 12,9 нема толку големо присуство, трговците сигурно ќе го искористат црниот петок за да ослободете се од достапните акции.

iPad воздух

Со повеќе од една година на пазарот и со дизајн проследен до 11-инчниот iPad Pro, го имаме iPad Air, таблет кој во текот на оваа година го добиваше интересни попусти, па сигурно нема да го пропуштите Black Friday.

iPad 2021

Деветтата генерација на iPad е на пазарот нешто повеќе од еден месец, па не очекувајте да најдете некоја понуда Влез за iPad. Ќе треба да почекаме следните неколку месеци овој модел да ја намали цената некако.

iPad мини 2021

Со iPad mini од 2021 година го добивте ажурирање на дизајнот дека многу корисници чекаа со последователно зголемување на цената.

Овој модел, како и деветтата генерација на iPad, е на пазарот нешто повеќе од еден месец, па можеш да заборавиш на себе да најдете попуст за време на црниот петок.

Лого на Амазон

Пробајте го Audible 30 дена бесплатно

3 месеци Amazon Music бесплатно

Обидете се со Prime Video 30 дена бесплатно

Зошто вреди да се купи iPad на црниот петок?

iPad mini iPad 9 генерација

Се подразбира дека на Црниот петок е најдоброто време од годината не само да правиме божиќен шопинг, туку и да го обновиме секој електронски уред што го имаме дома.

Сите компании добиваат најголемиот дел од приходите од продажба во последниот квартал од годинатаСо тоа што црниот петок е еден од најважните денови, заедно со Божиќ, иако ова е најлошото време за купување поради зголемувањето на цените што го доживуваат сите производи.

Колку iPad-ите обично се намалуваат на црниот петок?

Акции iPad mini

И 2021-инчниот iPad Pro 12,9 и 11-инчниот модел, можеме да ги најдеме во некои продавници со максимален попуст од 10%, иако понекогаш останува само на 5%. Со оглед на тоа колку чинат, тоа е значителна заштеда.

Моделот iPad Pro од 2020 година, во неговите две верзии, ако знаеме добро да пребаруваме, можеме да најдеме до неколку попусти од 15-17%, станувајќи интересни опции за разгледување.

Што се однесува до XNUMX-тата генерација на iPad и iPad mini, и двата со нешто повеќе од еден месец на пазарот, не очекувајте да најдете големи или мали попусти. Ајпадот од осмата генерација најверојатно ќе има попуст од 10 до 15%.

iPad Air се појави на пазарот во 2020 година, а веќе неколку месеци го наоѓаме на Амазон со попусти од околу 100 евра за влезната верзија. Со малку среќа, за Black Friday најверојатно ќе го најдете со поголем попуст.

Колку долго трае црниот петок на iPad

На црниот петок 2021 година, како и секоја година, се слави ден по Денот на благодарноста се слави во Соединетите Американски Држави. Овој ден се паѓа на 25 ноември.

Еден ден подоцна, на Ноември 26, е кога официјално ќе започне црниот петок, од 0:01 до 23:59 часот.

Сепак, за најзбунетите да не ги пропуштат интересните попусти на овој ден, од понеделник 22 ноември до следниот понеделник 29 ноември (Сајбер понеделник), ќе најдеме понуди од секаков вид.

Каде да најдете зделки за iPad на црниот петок

Apple Store Хонг Конг

Apple беше играјќи лудо со црниот петок, затоа не очекувајте да ги посетите нивните продавници или нивната онлајн веб-страница за да најдете некаква понуда.

Ако сакате да го искористите овој ден и да заштедите пари кои секогаш ви се добро за да ги потрошите на други работи, мора да верувате Амазон, Англискиот суд, Медијамаркт, К-Туин, Величествено...

Амазон

Apple им овозможува на сите корисници на Амазон, секој од производите што ги дистрибуира преку своите физички и онлајн продавници, но по пониски цени во повеќето случаи.

Бидејќи Apple стои зад целиот каталог на производи на Apple достапни на Amazon, ние ќе уживаме истата гаранција што можеме да ги имаме ако купуваме директно од Apple.

Медијамаркт

Во последниве години, Mediamarkt многу се обложува на производите на Apple, особено за време на црниот петок, па не можеме да престанеме да ги разгледуваме сите понуди што ги објавуваат.

Англискиот суд

Или преку својата веб-страница или со посета на еден од различните центри што ги има низ Шпанија, El Corte Inglés исто така ќе подготви интересни попусти за време на црниот петок.

К-Туин

Продавницата К-Туин е специјализира само за производи на Apple, продавница која е присутна во градовите каде што Apple нема физичко присуство.

Со Black Friday нудат значителни попусти во сите нивни производи, па никогаш не боли да ги посетите во текот на овој ден.

Машинисти

Magnificos стана K-Tuin на интернетот во последниве години, специјализиран првенствено за производи и додатоци за уредите на Apple.

Секоја година со Black Friday нудат интересни попусти и промотивни понуди дека нема да можеме да дозволиме да избегаме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.