Црн петок AirPods

Apple AirPods Pro

Станува збор за еден од најочекуваните датуми од корисниците кои вообичаено го користат овој период од годината за да го направат божиќниот шопинг. Зборувам за црниот петок, кој оваа година паѓа Ноември 25, еден ден по Денот на благодарноста во САД.

Пред неколку години, црниот петок престана да биде ден кој трае до една недела (совршен за оние што не знаат и/или заостануваат) идеален за купете неколку нови AirPods или обновете ги оние што сме ги чувале во фиока бидејќи батеријата повеќе не ни ги нуди истите поволности како кога ги купивме.

Кои модели на AirPods се во продажба на црниот петок

Од лансирањето на првата генерација AirPods во 2016 година, Apple исчезна проширување на оваа палета на слушалки, лансирање модели со секакви карактеристики и прилагодување на сите џебови.

AirPods Pro 2 генерација

ТОП ПОНУДА Apple AirPods Pro...
Apple AirPods Pro...
Нема рецензии

Со лансирањето на третата генерација AirPods пред неколку недели, купете ја втората генерација на AirPods по интересна цена тоа е повеќе од реалност.

Во последните неколку месеци, овој модел многу падна во цената на Амазон, цена која ќе се намали уште повеќе за време на црниот петок. Овие слушалки отсекогаш биле најпродавани на Амазон за време на црниот петок.

AirPods 3 генерација

ТОП ПОНУДА Apple AirPods...
Apple AirPods...
Нема рецензии

Третата генерација на AirPods штотуку се појави на пазарот, така што навистина ќе биде многу тешко да се најде понуда на овој нов модел, иако не можеме да го исклучиме.

Лого на Амазон

Пробајте го Audible 30 дена бесплатно

3 месеци Amazon Music бесплатно

Обидете се со Prime Video 30 дена бесплатно

Други производи на Apple во продажба за црниот петок

Зошто AirPods вреди да се купат на црниот петок?

Главната предност што ни ја нуди палетата AirPod се наоѓа во компатибилноста со секој од производите на Apple. Исто така, благодарение на автоматско спарување не мора ни да ги допираме за да продолжиме да играме на други уреди.

Сепак, тие не ни нудат најдобар аудио квалитет што можеме да ги најдеме во целосно безжични слушалки.

Имајќи предвид дека повеќето од нас имаат дрвени уши и дека едвај го разликуваме квалитетот на звукот што ни го нудат некои модели, купувањето AirPods на црниот петок е одлична опција да го комплетираме нашиот екосистем на Apple, бидејќи историски тоа е период од годината во кој најмногу ја намалува својата цена.

Колку AirPdos обично се намалуваат на црниот петок?

Најновите AirPods, третата генерација, нема да имаат спектакуларен попуст на нивната вообичаена цена, освен попустот на 2% што моментално ги имате.

Втората генерација на AirPods, кои Apple ги продава поевтино бидејќи се малку застарени, би можеле намалете ја неговата цена помеѓу 7 и 15%, иако е можно некои кампањи да бидат лансирани со ограничени единици со поинтересен попуст како што видовме пред неколку месеци.

Промоделот на AirPods навистина го истакнува тоа ќе добиете интересен попуст, бидејќи неговото обновување се очекува на почетокот на следната година. Доколку чекавте понуда за купување на AirPods Pods, следете не за време на црниот петок, бидејќи веднаш ќе ве информираме за сите понуди.

Ако зборуваме за најквалитетните слушалки што ни ги нуди Apple, треба да зборуваме за AirPods Max, една слушалка која во последните месеци одвреме-навреме беа достапни на Amazon за нешто повеќе од 600 евра за тековната верзија.

Веројатно за време на црниот петок таа конкретна понуда биде повторно достапен или уште повеќе да ја намали цената.

Колку трае црниот петок на AirPods?

Црн петок официјално ќе започне на 25 ноември во 0:01 минута и ќе трае до 23:59 истиот ден. Сепак, како и обично, големите онлајн и физички продавници ќе почнат да објавуваат понуди во понеделник, 21 ноември, а последниот ден е понеделник, 28 ноември.

Каде да најдете зделки на AirPods на црниот петок

Apple Store Париз

Не очекувајте Apple да лансира понуда на AirPods ниту во неделата на црниот петок ниту најважниот ден, 25 ноември.

Јаболко веќе неколку години не го прославува црниот петокЗатоа, ако сакате да го искористите овој ден за да обновите производ на Apple, не гледајте на веб-страницата на Apple.

Амазон

El најдобро место за купување производи на Apple Тоа е Амазон, и за атрактивните цени што ни ги нуди и за гаранцијата, бидејќи е исто што ни го нуди компанијата од Купертино. Покрај тоа, има услуга за клиенти што многу компании веќе би ја сакале.

Медијамаркт

Ако Amazon не е убеден, можете да ги искористите предностите Зделки на MediaMarkt AirPods, продавница која секоја година многу силно се обложува на производите на Apple, особено на палетата AirPods.

Англискиот суд

Не можеме да не го споменеме Ел Корте Инглес, и двајцата преку својата веб-страница и преку претпријатијата што го има дистрибуирано во повеќето шпански градови.

К-Туин

Ако немате Apple Store во близина, K-Tuin е најдобрата опција, продавница која продава само производи на Apple, како официјален препродавач и каде што ќе ја имаме истата гаранција како да сме купувале директно од Apple.

Машинисти

Ако сакате да купувате онлајн и не сакате да чекате во редици, покрај Амазон, можете да најдете и интересни попусти на AirPods на веб-страницата Macnificos, каде што дополнително ќе најдеме и голем број додатоци за безжични слушалки на Apple.

Имајте на ум: Имајте на ум дека цените или достапноста на овие понуди може да се разликуваат во текот на денот. Секој ден ќе ја ажурираме објавата со новите можности што постојат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.