Apple Watch Edition води во рангирањето на луксузни часовници

јаболко-часовник-издание

Луксузните фирми во време на глобална криза што ги претрпеа многу земји и кои и понатаму ги трпиме, спротивно на она што може да се очекува, успеале да ја зголемат својата продажба, бидејќи многу од неговите клиенти се обидоа да инвестираат во средства што многу побавно ја губат вредноста ако некогаш ја изгубат.

Кога Apple го лансираше Apple Watch Edition направен од злато, точно знаеше што прави. Но, исто така Сакав да се потопам во светот на модата и луксузот, Оттука, тој покани разни престижни фирми во светот на модата на презентацијата на Apple Watch.

Според фирмата Нетбаза, Apple Watch стана еден од најбараните објекти во светот на луксузот, надминувајќи ги дури и митските часовници како Ролекс. Според Нетбаза, по анализата на повеќе од 700 милиони статии на веб-страници и социјални мрежи, таа ја достигна првата позиција во рамките на луксузните брендови часовници, надминувајќи го, како што коментирав, легендарниот Ролекс, но и Таг Хуер и Патек Филип.

Но, покрај тоа, фирмата Netbase создаде класификација во која можеме да ја видиме класификацијата на главните луксузни брендови, без оглед кој е нивниот производ. Во оваа класификација Apple како компанија е на четвртата позиција, веднаш зад француската фирма „Канал“, додека „Ајфон“ е на 11-то место, а „Епл Ват“ на 13-тото место. „Ајпад“ падна многу на ранг-листата и повеќе не е на врвот на класата.

Ситуацијата на Apple во луксузниот сектор не е изненадување, бидејќи веќе некое време се чини дека е една од насоките што компанијата со седиште во Купертино одлучи да ја преземе и покрај тоа што onyони Ајв негираше. Но, ако ги здружите силите со Хермес за лансирање на ремените на брендот, покрај тоа што имате поранешен извршен директор на Burberry како шеф на продавниците на Apple, тешко е да се разбере дека патот напред не е ова.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   анонимен dijo

  Водење за мене значи да се биде број 1, или тоа е она што мислам, освен ако не се промени утрово и не дознав, написот не одговара на тој наслов.

 2.   алтергејк dijo

  Секако дека води, бидејќи е поевтино од ролекс, поексклузивна омега, но ве молам, помеѓу дентона и часовник од јаболка. Дури и вошката се гледа од јаболко покрај швајцарските брендови, итн хахаха