Apple Watch 2 е веќе во производство. На продажба лето 2016 [Гласина]

јаболко-часовник

Кога Apple го претстави Apple Watch во септември 2014 година, тие рекоа дека тоа е нивниот најличен уред и знаевме која ќе биде неговата цена, сите корисници сметаат дека обновувањето на нивниот паметен часовник ќе биде најмалку на секои две години. Но, според последната гласина што ни доаѓа од А. половина тајванец, На Apple Watch 2 би можел да пристигне во летото 2016 година, што би било само 14-15 месеци откако првата генерација на паметниот часовник Купертино се појави во продажба. Ова е лоша вест за оние од нас кои се надеваат дека ако купиме часовник по цена на Apple Watch, нашиот часовник нема да застари толку брзо.

Според тајванските медиуми, втората генерација на Apple Watch би се подготвувала токму во овој момент. Ова го соопшти претставник на Кванта компјутер, компанијата што го собира Apple Watch, на состанок со своите инвеститори, поконкретно вели дека се развива, што значи дека тие би го дизајнирале новиот модел и ќе ги донесат потребните одлуки, така што новиот smarwatch е подготвен за следното лето .

Apple Watch и Hermès

Според „Кванта компјутер“, втората генерација на паметен часовник на „Епл“ би имала исти проблеми со достапноста како и првиот модел, така што неколку „среќници“ ќе можат да го купат до јуни, а остатокот ќе мора да почека до јули или август, што е кога компанијата се очекува да започне со производство на повеќе единици. Со второто, тој значи дека ќе започне масовно производство.

За вестите што би ги вклучил Apple Watch 2, малку се знае, но веројатно е дека новиот модел ќе биде понезависен од iPhone, за што би можеле да користите камера за да можете да остварувате и примате повици на FaceTime. Wi-Fi би била уште една од точките во кои би се подобрил вториот модел на часовникот Apple. Во однос на дизајнот, се очекува новиот модел да не се менува, но во внатрешноста на компонентите би заземале помалку простор, што би му овозможило да вклучува поголема батерија.

Најмногу надежни гласини, и тие се исто така најфантастични, ни кажуваат дека S2 процесор на Apple Watch 2 може да го направи овој нов модел тотално независен од iPhone, нешто што не мислам дека на крајот ќе се исполни. Ако новиот модел вклучуваше GPS, сигурен сум дека многу од нас веќе би биле задоволни. Како и да е, сите се гласини кои нема да можеме да ги потврдиме барем следната година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   анонимен dijo

  Гледам нормално дека тие сакаат да ја лансираат следната генерација оваа 2016 година, тоа е нов производ со неколку новини и многу можност за подобрување во иднина, така што тие мораат да го подобруваат часовникот на Apple секое малку време додека луѓето не се уверат.
  Затоа не го сакав првиот часовник на „Епл“, како што се случи со „Ајфон“, првиот беше во ред, но вториот беше „остиа“, зборувам за „ајфон“, а не за „ајпад“, бидејќи првиот беше револуција во однос на минитуаризација и носење функции што беа можни во компјутери со големина на паричник, ipad наместо тоа беше поголем уред и не беше револуција, како што беше iphone.

  Затоа велам дека часовникот „Епл“ ги прави првите чекори што ги направи „Ајфон“ во своите почетоци во однос на технологијата и минитуаризацијата, барем ќе гледаме како „Епл“ гледа секоја година или година и пол.

  Моето предвидување е часовник со ист дизајн како првиот надворешно и внатрешно, со единствена разлика што втората генерација би била подобра внатрешно, но со истите компоненти.

  Бидете сигурни дека Apple нема да остави ниту еден часовник на Apple, без разлика дали станува збор за прва генерација, 2-ри генерации, 5-ти генерации, 10-ти генерации, бидејќи тоа се конекторите на ремените, клучот ќе биде дека gps, камерата, идните сензори Тие ќе бидат вклучени во идните паметни ленти, така да се каже, и ќе работат низ генерации.

  клучот е во прерамките, часовникот „Епл“ е глава на тело без екстремитети, ја прави функцијата на слушање, зборување, чувство, размислување ... но за да се заебаваш ти треба цела вечност, и тоа е она што тие ќе го сторат летово, дај ни кур да се заебаваме, а кој не го сака тоа.

 2.   Не dijo

  Да кажам дека затоа што излегува нов, твоето е веќе застарено ... Тоа е менталитетот што те тера да го посакуваш секоја година ...