Како да ги исчистите вашите iPhone и iPad без да ги оштетите благодарение на Whoosh!

Хигиената на рацете е важна, но исто толку важна е и хигиената на апаратите кои постојано ги користиме со раце. Уф! исчистете ги вашите уреди без да ги оштетите, а ние ви покажуваме како можете да го направите тоа.

Колку пати го држите вашиот iPhone во раце на крајот од денот? Каде го оставате кога не го користите? Добрата хигиена на рацете е важна, ние сме посвесни за тоа од кога било, но што е со уредите што ги користите со вашите раце? Кој предмет секојдневно поминува најмногу време во ваши раце? Веројатно многумина од вас се согласуваат за истото: вашиот телефон. А сепак колку често го чистите? Кои производи ги користите?

Уф! Тоа е брендот што Apple го избира во својата Apple Store за чистење на производите што ги има на дисплеите. Нејзиниот производ е сосема безбеден за чистење на кој било од вашите производи на Apple, но и кој било друг електронски уред, дури и леќите на вашиот фотоапарат, вашите очила или што и да ви падне на ум. Без алкохол, амонијак и други токсични производи, кога го чистите екранот на вашиот iPhone, iPad, Mac или Apple Watch ќе ја отстраните целата нечистотија, а исто така ќе ги зачувате неговите својства. Бидејќи екранот на електронскиот уред не е прозорско стакло, затоа не треба да го чистите исто.

А исто толку важна како и производот што го користите е и крпата со која го чистите. Прво, мора да биде направен од материјал кој не ја оштетува површината што ќе ја исчистите, што исто така не остава никаков вид на остатоци на неа и што ја чисти ефикасно. Уф! Тие ги придружуваат вашите производи за чистење во различни големини, а покрај сите овие својства го додаваат и тоа дека се антибактериски, за да не создаваат лоши мириси. За да ги исчистите, користете машина за перење и обичен детергент, без омекнувач, и сушење на воздух, без машини за сушење. На овој начин тие ќе се издржат со своите својства за 40 перења.

Каков Уш! дали имаш на располагање? Ги има во сите големини што можете да ги замислите за да можете да го најдете оној кој најмногу одговара на вашите потреби:

  • Екран ShinePro: 500 ml производ и 2 микрофибер крпи за 15,99 € во Amazon (линк)
  • Екран ShineGo: два спрејови (100ml и 30ml) и две микрофибер крпи за 13,73 € на Amazon (линк)
  • Марамчиња за сјај на екранот: 70 марамчиња и крпа од микрофибер за 12,62 € во Amazon (линк)

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.