Apple Music лансираше нова плејлиста со музика која ќе ни помогне да станеме

Денес пристигнува нов актер во стриминг видео војната, денес Дизни + е лансиран во Шпанија. Дали војната ќе биде како стриминг музика? Вистината е дека на ова поле, на музика, компаниите се тврдоглави во лансирањето новини за да ги заведат своите корисници, сите тие го прават тоа. Нови: Apple Music штотуку ја објави листата со песни што ќе се ажурира неделно со музика што ќе ни помогне да станемес По скокот, ќе ви кажеме повеќе за оваа нова плејлиста.

Ново плејлиста излечи од експерти на Apple Music што ќе нè направи среќни, насмее и нас пее додека сите соседи не слушнат, или така велат од Engadget ... Сè уште не е достапна за сите корисници, но наскоро ќе имате пристап до оваа нова плејлиста во делот За вас на Apple Music заедно со другите списоци за репродукција што се ажурираат неделно. Да, овој нов Стани! ќе се ажурира секој понеделник со нова музика да ни помогне да се разбудиме или да ги кренеме магарињата во овие многу потребни денови.

И не само што пристигнаа со ова ново Стани! Apple Music исто така сакаа да останат да работат од дома и тие само ослободија еден нова плејлиста со диџеј кој работи од дома. Сместено во делот Истражи на Apple Music, списокот со песни ни носи песни од Викенд, Ед Ширан, Лејди Гага, Пост Мелоун, Халси, и многу други. Плејлиста која според момците од Купертино е безвременска бидејќи ги меша посовремена музика со одлична класика на поп, танц, хип-хоп и R&B. И мора да останете дома, „Битс 1“, радиото „Епл мјузик“, се прави и од домовите на радио соработници, тие дури користат FaceTime (како може да биде помалку) за да прават интервју со уметници како Елтон Johnон и Хејли Вилијамс . Така да, ако компаниите ги менуваат работните текови за да работат од дома, и вие можете: останете дома.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.