Apple ги споделува упатствата за составување и употреба на екраните за заштита на лице што ги донира во САД

Продолжуваме со starвездената тема на овие последни месеци, многумина веројатно изгубија трага за времето, но да, времето продолжува да минува и секако, продолжуваме со технолошките вести поврзани со Коронавирусот. И денес сакаме да ви ги донесеме информациите како Apple го менува својот синџир на производство во обид да им помогне на американските тоалети во нивната борба против Коронавирусот. Како што се случува со други европски компании, исто така шпански, „Епл“ исто така сакаше да го искористи својот производствен капацитет за да создаде медицински материјали за да помогне за време на кризата со Коронавирус. По скокот, ќе ви покажеме како упатството за употреба на нови екрани за заштита на лице што Apple ги создава во своите погони за производство. 

Многумина од вас виделе здравствени работници кои користат ваков вид маска за лице, поточно заштитни екрани, пластични екрани кои претставуваат физичка бариера за да нè заштити од каква било течност што се пука низ воздухот. Потребни ни се маски, но и на тоалетите им се потребни овие заштитници. Apple ги произведува овие заштитни екрани, конкретно тие произведоа милион заштитни екрани неделно во Соединетите држави. И да научат како да ги користат овие заштитни екрани, и пред сè да научат како да ги соберат, момците од Купертино објави документ, многу стил на Apple, во кој ги гледаме карактеристиките на екраните и нивното склопување.

Како што можете да видите на горната слика, постојат три различни парчиња: заштитниот екран, прилагодлив ремен за главата и силиконски ремен (без латекс) што ги прави обете делови обединети и прилагодени на нашите потреби. Три различни делови кои се собираат многу лесно следејќи ги чекорите што ни се предложени од Купертино. Покрај тоа, тие исто така започнаа и А. онлајн верзија во кои преку GIF-ови лесно можеме да ги следиме сите чекори. Добро за „Епл“ што се придружи на каузата со изменување на неговиот ланец на производство за да им помогне на здравствените работници.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.