Apple го обновува емотиконот за маска за лице во iOS 14.2 бета-верзија

Емоџи за маска за лице

Многумина се програмери (и оние кои не се) кои со нетрпение очекуваат нова бета верзија на iOS за да ирне внатре, откривајќи ги и најмалите детали. Потребно е многу внимателно лице да сфати дека Apple го смени изгледот на специфичен емотикон: оној со маска.

Во најновата бета верзија на iOS, 14.2, Apple сакаше на свој начин да ја „охрабри“ употребата на маската, со мал дета detail. Емоџито кое носи маска, во моментов изгледа тажно или болно, преоптоварено со тоа што оди со покриена уста, накратко. Компанијата ќе го замени за среќен изглед, што сугерира дека не ви пречи да ја носите маската, како што треба.

iOS 14.2 бета има некои нови функции во споредба со претходната верзија. Една од нив што не помина незабележано е промената на изгледот на емоџито што носи маска. Во моментов рече емоџи има тажни очи, како оставка да мора да ги чува устата и носот покриени, да се гади.

Новиот емотикон за маски за лице има израз на смеа, давајќи порака дека не ви пречи да ја носите маската. Порака со сета намера во светот. Се базира на емоџи со руменило смајли лице, со маска на врвот.

iOS 14.2 моментално е во бета фаза за програмерите. Ажурирањето на софтверот ќе биде објавено јавно за неколку недели. iOS 14.2 вклучува голем број нови емотикони на уредите на Apple. На пример, има до 55 варијанти на пол и тон на кожа само за емоџи карактери.

Други нови емотикони се појавуваат во ова ажурирање, како црна мачка, нинџа, поларна мечка, прегратки од луѓе, боровинки и бумеранг. Без сомнение, секој пат кога списокот со икони што можеме да ги испраќаме во нашите пораки станува подолг.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.