Apple подготвува нов предизвик за активности за 8 март, Меѓународниот ден на жената

Пред неколку дена зборувавме за тоа како да го добиеме предизвикот за активност што Apple го започна на Денот на вineубените, многу едноставен предизвик што го сакате или не нè направи активни една недела. И по трет пат во историјата на предизвиците на активноста, Apple се подготвува да го прослави Меѓународниот ден на жената, следниот 8 март, со нов предизвик за активност. По скокот ви ги даваме сите детали како да стигнете до него ...

Како ви кажавме, ова Тоа е дел од акциите што Купертио ќе ги направи за да го прослави, или поточно за да ја подигне свеста, по повод Меѓународниот ден на жената што ќе се одржи следната недела, 8 март. Најдоброто од сите е што за разлика од претходните прилики, во овој случај ние треба да извршиме само вежба од најмалку 20 минути (одење, трчање или возење со инвалидска количка) во текот на следниот 8 март, да, тоа зависи од нашиот животен стил бидејќи 8 март е недела и веќе знаеме дека понекогаш е нешто потешко да се одржи здрава активност во недела.

Доколку имате Apple Watch, ќе добиете известување во следните неколку дена тоа ќе ве охрабри да го одржувате тој здрав ритам на 8 март. Што ќе добиете за возврат? познатата значка за вашата апликација Активност што потврдува дека сте биле дел од активното движење за време на Меѓународниот ден на жената. А. нова значка што ќе се додаде на оние што веќе ги имате во вашата апликација, и ако немате, какво добро време да започнете со движење на **** и да ги подобрите вашите навики Ние ќе продолжиме да ве информираме за сите овие предизвици, Веќе ви кажуваме дека додека предлагате да ги следите сите, ќе завршите со витаминирање на апликацијата Активност и прстените на вашиот Apple Watch.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.