Apple само што ги објави iOS 14.0.1, iPadOS 14.0.1 и watchOS 7.0.1

14.0.1

Една недела имаме на нашите уреди на Apple сосема нов iOS 14, iPadOS 14 и watchOS 7 и веќе го имаме првото ажурирање. Пред неколку минути компанијата само што ги објави iOS 14.0.1, iPadOS 14.0.1 и watchOS 7.0.1

Ако ви требаше само една недела да го објавите вашето прво ажурирање, мора да биде важно, така не двоумете се да ги ажурирате нашите уреди што е можно побрзо. Да видиме што носи оваа верзија ново.

Помина само една недела откако Apple конечно ги објави iOS 14, iPadOS 14 и WatchOS 7 за сите корисници, а првото ажурирање е веќе достапно. Новите верзии донесете поправки за графичките контроли на почетниот екран и разни други поправки.

Apple не само што ги објави своите нови верзии за iPhone, iPad и Apple Watch, туку и ги објави macOS Каталина 10.15.7 и tvOS 14.0.1. Оваа недела, повеќе од една има работено прекувремено во Купертино, секако.

iOS 14.0.1 ја реши меѓу другите грешки што е стандардната конфигурација на вашиот прелистувач или апликација за пошта ресетирајте на Mail или Safari кога iPhone или iPad се рестартираа. Отсега, ако го рестартирате вашиот уред, прелистувачот или е-поштата што сте ги избрале како стандардни, ќе се чуваат.

Друга поправка што ќе ја најдеме во ова исправување на ажурирањето бубачка за додатоци за вести за јаболка каде што сликите не се појавуваа, како и поправени грешки поврзани со WiFi конекција и испраќање е-пошта со некои даватели на пошта. За корисниците на iPhone 7 и iPhone 7 Plus, решено е проблем што може да влијае на прегледите на камерата.

Што се однесува до Apple Watch, се чини дека watchOS 7.0.1 поправа некои грешки со некои платежни картички што беа внесени во апликацијата Паричник.

така ако Apple брзаше да го објави ова ново ажурирање, не двоумете се да го инсталирате што е можно побрзо.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Joseозе Молина dijo

  Имам Iphone 11. Пред IOS 14 батеријата траеше 2 дена. Тогаш само еден ден.

 2.   Пантомака dijo

  Ажурирани iPhone X и 6 серии, апликацијата за часовник не се отвора, останувајќи неколку моменти во црно. Некој со ист проблем?

 3.   Росио Васкез dijo

  Би сакал да го ажурирам мојот iPhone сега за да ја имам новата верзија