Apple ја отстранува страницата Beats во рок од 24 часа по настанот iPhone 12

 

Powerbeats Pro

Гласини за тоа Apple може да лансира нови слушалки заедно со iPhone 12 Тие се црвени жешки, уште повеќе откако Apple ја отстрани страницата посветена на Beats од својата главна веб-страница.

„Епл“ го купи „Битс“ во 2014 година, а во овие шест години гласините дека марката може да исчезне биле постојани. Прво се дискутираше дека единствениот интерес на Apple за стекнување на Beats е во неговиот музички сервис, Beats Music, но Интересот на Купертино за слушалки и звучници од тогаш расте, со лансирање како AirPods, AirPods Pro или HomePod. Apple ги ажурираше слушалките Beats за да ги понуди истите карактеристики како и AirPods, како што е автоматско спарување, но крајот на слушалките Beats може да биде поблизу од кога било.

Поврзана статија:
Да се ​​има апликација за ажурирање на Beats веќе нема смисла и Apple престанува да ја користи

Пред неколку дена ви кажавме дека Apple ја напушта апликацијата Beats за да ги ажурира своите слушалки, процес што отсега ќе се спроведува директно со поврзување на слушалките со уредот на Apple, како што е случајот со AirPods. 24 часа по презентацискиот настан на новиот iPhone 12, Apple ја отстрани страницата посветена на производите на Beats од својата веб-страница, знак дека можеби прави важни промени во него, или може дефинитивно да ги повлече Beats од својата веб-страница за на крај да ја апсорбира марката, што би исчезнало во корист на самата марка Apple.

Студиото AirPods, слушалките над Apple за уши, може да го означи крајот на Beats како бренд. „Епл“ веќе би имал спектар на слушалки доволно широк за да може без производите на „Битс“, со основни слушалки како AirPods, AirPods Pro како врвни слушалки за уши и AirPods Studio како премиум слушалки за глава, за кои исто така се зборува дека тие можат да бидат во два модели, еден поевтин и поспортски, друг со врвни материјали до повисока цена.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.