Apple подготвува AirTags повеќе од две години

AirTag Тоа е уред за кој зборуваме веќе неколку години, ќе знаете дали цело ова време нè придружувавте во текот на вестите и гласините што ни ги нуди компанијата Купертино и што ви ги пренесуваме што е можно побрзо.

Сепак, иако производот може да изгледа релативно едноставен, реалноста е дека Apple мораше да работи постојана работа од неколку години за да го намести својот нов опсег на тракери. Компанијата Купертино побара одобрување од регулаторот за AirTags две години пред да ги пушти во продажба.

Веројатно, на ниво на хардвер идејата беше многу полесна да се спроведе отколку на ниво на софтвер. Видот на мрежната мрежа преку Bluetooth што уредите на компанијата Купертино ја создаваат околу AirTag бараа ажурирања и особено многу сложена модернизација на апликацијата за пребарување на iPhone, како и на останатите производи на брендот. Нешто се чинеше дека не оди премногу добро и „Епл“ доцни со неговото претставување повеќе од две години. Сепак, сега дури брзаат да коментираат дека уредите со Android исто така ќе учествуваат во поставувањето на овие AirTags.

Во текот на втората половина на 2019 година Apple веќе ги ставаше во рацете на FCC во Соединетите Американски Држави информациите потребни за регулирање и пуштање на AirTags на пазарот, што ќе се каже наскоро. Сега треба многу да се работи на производ што изгледа дизајниран да бара малку повеќе од клучеви, но сигурно компанијата на Купертино наскоро ќе не стави рака под рака за да можеме дури и да управуваме со поврзаниот дом преку HomeKit и сите компатибилни уреди, Замислете да го донесете вашиот iPhone до AirTag што го имате на влезот од куќата и сите светла да се изгаснат кога ќе заминете, одлично.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.