„Епл“ ќе дозволи одложување на набавките во март со „Епл кард“ без интерес да помогне во кризата со Коронавирус

За жал, има многу новости поврзани со Коронавирус, Не мислам дека има некој што не слушнал за оваа нова епидемија, но не мора сите вести да бидат лоши ... Постои надеж дека порано или подоцна ќе излеземе од ова, заедно ќе го постигнеме и токму технолошките компании исто така сакаат да придонесат. Вирусот има здравствени последици, но и економски, и затоа Apple сака да им помогне на сопствениците на Apple Card дозволувајќи им да одложуваат купувања без камата.

Очигледно, корисниците на Apple Card, поточно клиентите, би добиле некои е-пошта потпишани од банката Епл и Голдман Сакс (Издавач на Apple Card) објавувајќи го можност за одложување на плаќањата извршени со оваа картичка во текот на овој месец март, одложување што веќе би можеле да го сториме, но дека овој пат има особеност дека нема да носи интерес. Имено, Apple нема да ни наплати камата при одложување на плаќањата што ги правиме за набавки во текот на месец март. Ова е она што тие го испратија од Купертино до клиенти кои имаат Apple Card:

Ние разбираме дека ситуацијата со брзо развивање на КОВИД-19 претставува уникатни предизвици за секого и на некои клиенти им е тешко да ги плаќаат своите месечни исплати. Apple Card е посветена да ви помогне да водите поздрав финансиски живот.

Ако ви треба помош, кликнете овде за да се поврзете со поддршката на Apple Card преку Messages и да се запишете во нашата Програма за помош на клиенти, што ќе ви овозможи да го одложите плаќањето за набавки во март, без да наплаќате камати.

Уште една мерка се должи на промените што оваа нова Коронавирус, Еден историска промена што несомнено ќе нè натера да научиме многу работи. Како што ви кажавме вчера, Apple ја смени и динамиката на својата следна конференција за програмери, на WWDC 2020, ова ќе се одржи зад затворени врати во необјавено онлајн издание. Промени на кои сигурно ќе се навикнеме во наредните месеци.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.