Apple во јануари ќе отвори четири продавници на Apple во Кина

Apple Store Кина

Apple со години расте стабилно и важна причина за тоа се должи на Кина. Доаѓањето на iPhone 6 и iPhone 6s, првите паметни телефони на блокот што се откажаа од 4 инчи за да прифатат поголеми димензии, беше особено позитивно во земја со толку многу жители кои не сакаат мали телефони. Apple знае дека кинескиот пазар е многу важен за нејзините профити да продолжат да рушат рекорди и тоа е една од причините зошто тие отвораат толку многу Продавници на Apple на територијата на мандаринскиот јазик.

Apple е обележано дека ќе достигне 40 продавници на Apple во Кина во октомври. Оваа цел е многу поблиска откако објави дека ќе отворат уште две во јануари. Вкупно, до крајот на овој месец ќе има 32 продавници на Apple во Кина, четири од нив се отворени во јануари 2016. За да ја постигнат својата цел, тие допрва треба да отворат уште осум продавници за тули и малтери за околу десет месеци.

Првата од двете продавници што ги најавија ќе биде отворена на 16 јануари и ќе биде втора продавница на Apple во Занемарување. Е се наоѓа на автопатот 100 ongонгшан во областа Ксуанви. Исто така во Нанкинг, на автопатот Исток Нанкинг, да бидеме поконкретни, тие отворија уште една од најважните физички продавници на Епл во Кина.

Ова отворање ќе биде проследено со отворање на првата продавница во Кантон, кој се наоѓа на 218 Парк Централ, на автопатот Тијан во областа Тијан. Оваа втора продавница на Apple ќе биде отворена на 28 јануари.

Гуангжу е трет по големина град во Кина, надминувајќи 13 милиони жители во 2014 година. Занемарување Тоа е втор по големина град во источна Кина, во кој 2012 година живееше повеќе од 8 милиони жители. Apple ги отвора своите физички продавници во градовите кои би можеле да ги означиме како стратешки или важни точки. Но, Apple не е фокусиран само на отворање продавници со тули и малтери во Кина. Златната боја на iPhone 5s и зголемувањето на големината на iPhone 6 настојуваа да го привлечат вниманието на Кинезите, нешто што тие го постигнаа како што покажаа најновите податоци.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.