Apple ќе и подари на Корејската полиција комеморативна плакета за да и се заблагодари на борбата против фалсификуваните производи

Додатоци за iPhone

И покрај фактот дека во последниве години, уреди и производи со многу добар квалитет пристигнаа од Кина, тоа не значи дека тие престанаа да копираат некои од најпопуларните производи или додатоци за да ги понудат по пониска цена. Во последниве години Кина исто така стана водечки производител на фалсификувани уреди и додатоци, да се биде Епл еден од главните погодени.

Каблите и полначите се најпопуларни, поради нивната висока цена во официјалните канали на дистрибуција на Епл, кабли и полначи кои 99% од времето не ги исполнуваат минималните стандарди за безбедност за да се обезбеди негово правилно работење, што предизвика повремена смрт.

Фалсификувани додатоци на јаболко

Како што можеме да прочитаме во „Кореја Херлд“, технолошкиот гигант „Епл“ планира да им додели комеморативна плакета на благодарност до полицајците на локалната полициска единица за нивните напори да избегнувајте продажба на лажни додатоци на „Епл“ во вредност од 1.000 милијарда вони (околу 892.000 УСД).

Доналд Шрухан, регионален директор за операции на „Епл“ во Азија и Пацификот, следниот петок ќе ја посети полициската станица Букеон Соса, провинцијата Гјонгџи, за да им подари сребрено благодарам на истражители кои уапсиле локални дилери на лажни кабли за полнење на Apple, полначи и слушалки.

Дилерите беа уапсени под сомневање за измама и употреба на трговски марки без ваша дозвола. Во моментов се води истрага за да се утврди како влегле стоки од Кина во земјата.

Овие полначи, слушалки и кабли за полнење Тие не се достапни само во Кина, туку можеме да ги најдеме и на АмазонЗатоа, не е секогаш гаранција да се купува овој вид на производи преку платформата, особено ако продавачот веќе некое време не е на платформата zеф Безос и има добиено доволно приходи за да понуди гаранција за квалитет.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.