Епл го ангажира Ли Ајзенберг, творец на Канцеларијата, за нова емисија на Епл ТВ +

Apple ја сака својата услуга за видео стриминг, Apple TV +, продолжете да растат. Постојат многу серии и филмови што тој ги дизајнирал за оваа услуга и што ќе ги видиме во текот на оваа 2020 година. И токму содржината на Apple TV + е главната разлика што момците од Купертино треба да се натпреваруваат против другите стриминг услуги. Зошто? Затоа што тие сакаа да стекнат релевантни и познати креатори за нивната услуга. Токму тоа се случило Ли Ајзенберг, творец на „Офис“, кој сега се приклучува во редовите на „Епл“ ...

Идејата е дека Ајзенберг ќе започне создаде нова компанија за аудиовизуелна продукција, Piece of Work Entertainment, да соработуваме со Apple за лансирање на нови содржини на Apple TV +. Е се придружатПокрај договорите што момчињата Купертино ги имаат со други креатори како Алфонсо Куарон, Jonон Чу, Justастин Лин или asonејсон Кетимс. Ајзенберг, ко-творец на „Канцеларијата“, режираше и неколку претстави како „Година една“ или „Лош учител“.

И ние велиме дека договорот е за во иднина затоа што Apple TV + премиерно ќе ја прикаже серијата Ајзенберг во петок, 17 јануари. Станува збор за Мала Америка, антологиска серија што раскажува приказни за имиграцијата во САД. Серија која имаше многу добри критики, па дури беше оценет и како најдобра серија на Apple TV + а неодамна решија да го реновираат во Купертино. Seeе видиме како функционираат сите овие вработувања, јас лично верувам дека оваа 2020 година ќе биде година на Apple TV +, 2019 година беше почеток, но за време на Оваа година тие треба да ги стават своите батерии за да се натпреваруваат со великаните на видео стримингот, меѓу кои и Дизни + ќе игра важна улога. Ние ќе продолжиме да ги пријавуваме сите новости што се појавуваат во врска со Apple TV +, стриминг видео услугата на момците од Купертино.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.