Тие плаќаат 15.000 УСД за iPhone од прва генерација

iPhone-1agen

Тешко е да се помисли дека некој има iPhone, од која било генерација, чуван во неговата оригинална кутија. Но, пребарувањето на eBay открива дека има повеќе од еден што ги чува овие накит за да ги добие профитабилноста во иднина.

Колку е профитабилно? Па, последната продажба што беше извршена е на а IPhone од прва генерација без сосема нов, кој е продаден за неверојатна САД долар 15.000. Следното видео не воведува во unboxing на оваа прекрасна колекционерска ставка.

Иако може да изгледа чудно, истиот продавач има земено друг терминал Под истите услови и со иста цена, тој во моментов го има под појас 7 понуди и просечно 45 посети на час во огласот. Сосема подвиг.

iPhone-1agen2

 

Можете да го проверите alliantdirect онлајн продавница да ги видам произведуваат со што ќе се изненадиме.

До денес достигната максимална понуда за а IPhone од прва генерација беше 2.800 долари, исто така ново и во кутијата, но во овој случај кутијата беше отворена.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хозе Мигел dijo

  unboxing-от покажува дека тој е покористен телефон од сите работи што ги одиме! колку ново или шега.

 2.   Покојо dijo

  и во огласот пишува 4 GB, а видеото е 8 GB

 3.   Алехандро Дел Морал dijo

  Имам Iphone I генерација, во одлична состојба, во неговата оригинална кутија, се користеше само 5 месеци, има оригинален софтвер.Кој е заинтересиран, можам да ви ги испратам фотографиите.

  Потврда за 10.000,00 УСД

 4.   0СНЕЈ ПЕЛАЕЗ ГАРЦИЈА dijo

  Liveивеам во Куба конкретно во Тринидад. Имам iPhone 2g од прва генерација во совршена состојба, едноставно немам оригинална кутија, ја менувам за помодерна или цена на нова, мојот мобилен број 52977262 во случај колекционер може да биде заинтересиран