Apple зборува против одлуките на Трамп за правата на трансродовите лица

Како што добро знаете, ерата на Трамп започна, и тоа е дека по еден месец од инаугурацијата на Доналд Трамп за претседател на Соединетите држави, веројатно личноста со најголема моќ во светот, нема ден во кој немаме новости што имаат врска со Американски претседател. Имиграција, екологија, глобалност и долг список на теми што се на усните на претседателот Трамп, и секогаш со некои контроверзии.

И денес се враќаме со повеќе полемики од г-дин Доналд Трамп ... Претходниот претседател Барак Обама објави серија закони со кои се штитат трансродовите малолетни лица во училиштата, ситуација која се повеќе се појавува во светот и која САД сакаат да ја заштити, дека немаат проблем со нивната трансродова ориентација. И, како што можете да замислите, на Доналд Трамп тоа воопшто не му се допадна, и бидејќи тој е претседател, тој ќе ги врати назад овие заштити. И сега момчињата на Apple повторно се изјаснија против Трамп, бранејќи ги законите за заштита на трансродовите малолетни лица.

Apple верува секој заслужува да расте и да напредува во средина ослободена од стигми и дискриминација.

Ние ги поддржуваме напорите кон поголемо прифаќање без прашање, и ние силно веруваме дека трансродовите студенти треба да се третираат како еднакви. Ние не се согласуваме на какво било дејствие за ограничување или раскинување на вашите права и заштита

Како што гледате, Овие нови изјави се додаваат на оние дадени на темата имиграциски права и против идеите за протерување на Трамп. Да навистина, Изгледа дека Трамп не се грижи што мислат или кажуваат луѓетоНа крајот тој е оној на власт и може да направи (скоро) сè. Seeе видиме како продолжуваат дискусиите меѓу Епл и администрацијата на Трамп ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.