3D известувања на допир, вклучете Peek & Pop во Центарот за известувања

Известувања за 3Д-допир

iOS 9.3 ќе доаѓа со нови 3D кратенки на допир, како неколку што ќе ни овозможат пристап до специфична поставка од иконата на почетниот екран. Но, тие сепак треба да додадат повеќе активности за да го искористат целиот потенцијал на екранот отпорен на различни притисоци. Само вчера открив дека можете да повикате, да испраќате СМС или да прегледувате информации за контакт од Spotlight, но има уште многу што може да се направи. Зошто не можеме да сториме ништо во врска со известувањата? Или не можете во моментов и ако го немаме Jailbreak, затоа што нов tweak наречен Известувања за 3D допир да, тоа ни овозможува.

Со 3D известувања за допир можеме да ги користиме познатите гестови Ekиркајте и попувајте во известувањата од заклучениот екран и Центарот за известувања. Покрај тоа, можеме да ги видиме брзите дејства на ист начин како што можеме да ги видиме на која било врска во Safari или од апликацијата за пошта. Откако ќе се инсталира и сè додека апликацијата нуди неколку опции, можеме да Peирнеме за да ја прегледаме, лизгаме нагоре за да ги видите опциите или направете Pop да влезе во апликацијата. Што чека Apple? Како и во многу прилики, ние мора да го повлечеме Jailbreak за нешто што не треба да биде потребно.

Известувања за 3D допир, компатибилни со iPhone-и без 3D Touch

Логично, на tweak Наменето е да се користи на iPhone 6s / Plus, но е тотално компатибилен со tweak открие Мени, за да можеме да го користиме на iPhone 6 или порано. Апликацијата е компатибилна со апликации како што се Календар, FaceTime, Пошта, Пораки и Телефон. Всушност, таа треба да биде компатибилна со секоја апликација што интегрира гестови со 3D допир.

Неговата конфигурација е многу едноставна и пристапува од апликацијата iOS Settings. Оттука, можеме да го вклучиме / оневозможиме tweak и да ви кажам во кои апликации сакаме да работи и во кои апликации не, и во Центарот за известувања и на заклучениот екран. Лошата страна, во најмала рака, е тоа што не е а tweak бесплатна, но не премногу висока цена.

Измени на карактеристики

  • Име: Известувања за 3D допир
  • Precio: $ 1.49
  • Складиште: БигБос
  • Компатибилност: iOS 9+

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.