5-те најдобри подароци што треба да ги дадете на обожавател на Apple

Божиќ е веднаш зад аголот. Ако не ги искористивте црниот петок или сајбер понеделникот за да направите божиќен шопинг, веќе одвојувате време. Давањето електронски производи на корисник на Apple е комплицирано, бидејќи како референца ги има сите производи што Apple што ги нуди на пазарот.

Но, тие исто така ќе ги земат предвид уредите што ни ги нуди Apple на својата веб-страница или во нејзината онлајн продавница. Ако планирате да купите подарок за фан на Apple, знаете дека тоа не е лесна задача, но од Actualidad iPhone ќе се обидеме да ви помогнеме. Еве ви покажуваме 5-те најдобри подароци што можете да ги дадете на обожавател на Apple.

AirPods / AirPods Pro

Airpods со случај

Apple ја претстави првата генерација на AirPods во септември 2016 година, иако тие не беа достапни дури во декември истата година. Потребни беа скоро две и пол години за Apple да воведе а втора и трета генерација во интервал од 6 месеци.

Втората генерација на AirPods се достапни во две верзии: со и без кутија за безжично полнење, една од главните новини што ни ја донесе оваа надградба на AirPdos. Друга новина, во споредба со првата генерација, се наоѓа во можноста за интеракција со Сири преку говорни команди. Втора генерација AirPods со куќиште за полнење на молња Можеме да ги најдеме за 149 евра.

аеродроми про

Но, ако сакате да подарите поцелосна верзија на AirPods, Apple ни нуди AirPods Pro, би можеле да ја разгледаме третата генерација на AirPods иако тоа навистина не е, бидејќи тие ќе следат поинаков пат од традиционалните AirPods. AirPods Pro се достапни само во верзија со кутија за безжично полнење. Главната разлика со втората генерација е што тие интегрираат a систем за поништување на бучава активен Можете да направите сами купете го AirPods Pro за 279 евра.

HomePod

HomePod

Паметниот звучник на Apple се нарекува HomePod. Во моментов тоа е единствениот паметен звучник на пазарот, иако некои гласини сугерираат дека работи на поевтина втора генерација, со пониски карактеристики и лансирајте го под брендот Beats.

HomePod е дизајниран да создаде нијансен звук и покрај неговата мала големина. Тој е дизајниран да го анализира просторот каде што треба дистрибуирајте ја музиката подеднакво во сите области благодарение на технологијата развиена од самата компанија. Со поддршка на Siri, можеме да побараме од HomePod да пушти која било песна или плејлиста на Apple Music, подкаст на Apple Podcast.

Исто така, ни овозможува да користиме која било друга музичка платформа за стриминг, правејќи AirPlay 2 од нашиот iPhone или iPad. Благодарение на 6 вградени микрофони, можеме да разговараме со Сири од каде било во собата каде што сте, дури и ако во тоа време свирите музика. HomePod е достапен за 319 евра.

Apple Watch серија 5

Студио за Apple Watch

Apple Watch е единствениот паметен часовник што можеме да го најдеме на пазарот со кој можеме да примаме и да остваруваме повици, како и пораки. Поради ограничувањата на iOS, без друг паметен часовник ќе можеме да остваруваме повици или да испраќаме пораки, па ако барате Паметниот часовник кој совршено се венча со iPhone, Apple Watch е единствената опција.

Петтата генерација на Apple Watch ни ја нуди како главна новина во однос на претходната генерација, таа е секогаш активен екран, првиот Apple Watch што ја нуди оваа функционалност. Како и претходната генерација, серијата 5 вклучува ЕКГ за откривање на абнормалности во срцето и сензор за пад, функција што е одговорна за автоматско предупредување на службите за итни случаи доколку открие дека сме паднале и не реагираме.

El Apple Watch Series 5 44mm е достапен за 469 евра, додека моделот 40 мм може да се најде за 439 евра.

Електрична куќа Белкин

Белкин PowerHouse

Ако барате безжичен полнач и за iPhone и за Apple Watch, откако видовте како Apple ја откажа основата за полнење AirPower, ако барате квалитетно решение, на располагање ви е Belkin PowerHouse, база за полнење што ни овозможува да ги наплаќаме заеднички и двете нашиот iPhone преку молња порта како нашиот Apple Watch, сè во удобен и убав дизајн. Основа за полнење Belkin PowerHouse е достапен за 69,99 евра.

Паметен приклучок Philips Hue

Паметен приклучок Philips Hue

Домотизирање на нашиот дом може да биде многу едноставен или многу комплициран процес во зависност од брендот на кој му веруваме. Едно од најдобрите решенија што ќе ни овозможи да влеземе во автоматизација на нашиот дом е паметниот приклучок од Филипс, една од првите компании што влегоа во овој сектор.

Паметниот приклучок Philips Hue е компатибилен со HomeKit и бара Bridge Hue. Не само што е компатибилен со HomeKit, туку исто така работи совршено и со Alexa и со Google Assistant на Amazon. Цената на паметниот приклучок Филипс започнува од 25,99 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.