Apple веќе продава поддршка за Belkin за да го користи iPhone како веб-камера

Монтирање Belkin Magsafe за iPhone

Пред извесно време, со најавата на MacOS Ventura, Apple зборуваше за функционалноста на Камера за континуитет со кој би можеле да го користиме нашиот iPhone како веб камера на нашите Mac. Со очекуваното официјално издание на MacOS Ventura следната недела, Apple започна со продажба на држачот MagSafe на Belkin да можеме да го прикачиме на нашиот iPhone и да го поставиме на нашиот Mac.

Иако еден од недостатоците што најмногу го истакнавме во последните години во опсегот на Mac е предната камера за видео повици, со овој уред ќе имаме на дофат на раката да прикачиме (многу) подобра камера на Mac да остварувате видео повици, да снимате за да генерирате содржина и да вршите која било друга функција за која е потребна камера со нашите лаптопи.

И покрај фактот дека Apple ја подобри нивната предна камера во најновата ревизија на MacBook, можноста да го користиме iPhone како веб-камера им дава на нашите лаптопи поголема разноврсност, да можеме да ја поставиме камерата во која било друга положба, дури и ако не е точно пред нашето лице за да можеме да правиме различни снимки, да можеме да покажеме друга позадина или дури да можеме да видиме што сакаме од нашиот уред во друга просторија .

Монтирање Belkin Magsafe

Belkin ја поддржува функционалноста на Камера за континуитет со уред кој поддржува MagSafe и чија големина е многу мала. Покрај тоа, може да се користи за поставување на iPhone хоризонтално на која било површина, а не само како кука за Mac.

Тоа е многу комплетен додаток кој Apple веќе продава во својата продавница на Apple онлајн. Неговата воведна цена е 34,95 € и можете да го купите директно на овој линк, да може да избира помеѓу две различни бои: црна или бела.

Ќе видиме дали Apple ќе продолжи да се обложува (и велам обложување затоа што исто така го фаворизира развојот на овие додатоци со нивно инкорпорирање во својата онлајн продавница на Apple) за нови додатоци MagSafe што ги подобруваат можностите што ги имаме со нашиот iPhone. Од лансирањето на Apple Wallet и MagSafe батеријата, Apple немаше поинаков и уникатен додаток MagSafe кој го поттикнува користењето и промовирањето на овој стандард. Сигурно имаме уште многу работи да видиме и да не изненадиме во наредните месеци.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.