Епл воведува 4.99 американски долари Гласовно контролиран Apple музички план

Искористувајќи го настанот попладнево во кој беа претставени новиот обоен HomePod Mini, AirPods 3 и пред с,, новиот и моќен MacBook Pro, Apple, исто така, го објави својот нов план за Apple Music, најевтиниот до сега, дизајниран од и за Siri.

Новиот план за Глас за Епл Музика нуди целосен пристап до каталогот на повеќе од 90 милиони песни, со проектили од плејлисти, сопствени миксови и станици базирани на жанр или изведувачи. За да се претплатите на овој нов план, само треба да го прашате Siri или да ја внесете апликацијата Apple Music. Откако ќе се претплатите, корисниците можат да побараат од Siri, на кој било уред со помошник на Apple, да пушта музика. Вашиот пристап до Apple Music е ограничен само на уредите на Apple, како што се HomePod Mini, AirPods, iPhone, iPad, CarPlay, итн.

Овој нов план ќе биде достапен оваа есен во 17 земји, вклучувајќи ги Шпанија и Мексико, покрај САД, Обединетото Кралство, Франција, Италија, итн. Во овој момент не ги знаеме ограничувањата што ќе ги има овој план. Може ли да се користи само со нашиот глас или можеме да ја користиме апликацијата Apple Music на нашиот iPhone или Mac? Дали ќе има ограничувања кога станува збор за слушање песни или можеме да слушаме с everything што сакаме кога сакаме, додека го правиме тоа на уред на Apple? Наскоро сигурно ќе оставиме сомнежи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.