Apple ги објавува iOS 15.2 и WatchOS 8.3 Beta 1

Еден ден по лансирањето на iOS 15.1 и останатите верзии за другите платформи на Apple, компанијата од Купертино лансираше првата бета верзија на неговото следно големо ажурирање: iOS 15.2 со iPadOS 15.2 и watchOS 8.3.

Првите бета верзија на iOS 15.2 се веќе достапни за програмерите, а не за регистрираните корисници на Јавната бета верзија во моментов. Во моментов не ги знаеме главните новитети на оваа нова верзија, иако од белешките што Apple ги остави на оваа нова Бета изгледа дека ќе воведе нова опција во системските поставки што ќе ни обезбеди извештај за приватност на апликацијата. Во рамките на поставките ќе имаме ново мени каде што можеме да го активираме овој извештај за приватност, а информациите ќе бидат прикажани додека ги користиме апликациите. Исто така, додаде промени во системот за итни повици од iPhone. Сега можеме да ги правиме овие повици автоматски ако постојано го притискаме копчето за вклучување или ако го притиснеме и држиме копчето за вклучување заедно со копчето за јачина на звук. Потоа ќе се појави одбројување од осум секунди.

Покрај оваа прва Бета верзија на iOS 15.2 и iPadOS 15.2, Apple исто така ја објави првата програмерска верзија за тестирање на watchOS 8.3. Apple сè уште не оставил никаква белешка за новостите за ова ажурирање, па ќе мора да почекаме да го преземеме на нашиот уред за да можеме да ве информираме за сè што вклучува.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.