Apple го објави iOS 8 Beta 14 и го насочува GM

Ако моментално користите бета верзија на iOS 14, ова е добро време за ажурирање на системот. И тоа е дека компанијата Купертино целосно го зачекори гасот и веќе влезе во циклус на неделни ажурирања на она што се чини дека е последната верзија на iOS 14, сè повеќе наведено и со помалку грешки.

Со помалку од една недела разлика, Apple дефинитивно го лансира iOS 14 Beta 8 и истакнува дека ќе ја видиме верзијата Golden Master многу скоро. Како што веќе рековме, ако користите iOS 14 Beta 7, добро е време да ажурирате, бидејќи овие верзии на Beta обично носат подобрувања што значително влијаат на стабилноста на уредот.

За да ажурирате на iOS 14 Beta 8, мора да отидете на Поставки> Општо> Ажурирање на софтвер и автоматски ќе провери дали има ажурирање. Ако случајно не се појави ажурирањето, препорачуваме да го исклучите уредот и повторно да го вклучите и секако дека сте поврзани на WiFi мрежа. Рака под рака со iOS 14 Бета 8, iPadOS 14 Бета 8 очигледно пристигна, така што можете да ја барате оваа надградба директно на вашиот iPad ако сакате, дали можеме да бидеме близу до ГМ пред последниот настан на 15 септември?

Практично сум јасен дека во овој момент не се соочуваме со Златниот мајстор затоа што тоа беше прилично лесна надградба (околу 120 МВ во зависност од уредот), сепак ГМ обично го инсталира целиот систем и зафаќа неколку GB на нашиот уред. Она што го имаме јасно е дека на 15 септември имаме настан на „Епл“, така што сè укажува на тоа дека нема да има iPhone 12 најрано до октомври. Бидете во тек, бидејќи овој Beta 8 на iOS 14 се чини дека не носи повеќе од едноставни поправки, така што конечната верзија ќе биде веднаш зад аголот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   pablo dijo

    Бидејќи бета 3, имам проблеми со горната лента, онаа што ги покажува иконите за сигналот, батеријата и сл., Имам 5 или 0 празни квадрати, дали се случува тоа со некој друг?