Apple објави iOS 15.1.1 поправајќи проблем со повиците

Епл само што започна iOS 15.1.1 за iPhone 12 и 13 поправа проблем што предизвика некои корисници да видат дека нивните повици се намалуваат без очигледна причина.

На Apple му требаше еден месец да лансира ново помало ажурирање за iPhone, конкретно за моделите iPhone 12 и 13. Ова мало ажурирање на iOS 15.1.1 доаѓа само за да го реши проблемот со повиците. Според белешките за објавување на Apple, доаѓа iOS 15.1.1 поправете го проблемот што предизвика отфрлање на повиците без причина. Ова ажурирање, ограничено на iPhone 12 и 13, треба да го реши овој проблем.

Ова ажурирање пристигнува без претходно да има бета верзија на оваа верзија. Бета верзијата која моментално е во рацете на програмерите и регистрираните корисници во програмата Јавна бета на Apple е iOS 15.2. Како што обично прави Apple, овие господа верзии кои доаѓаат да ги поправат грешките обично се издаваат без претходни пробни верзии.

Во моментот не сме свесни за какви било други промени во врска со ова ажурирање, ниту пак знаеме дали навистина ја поправа грешката што Apple ја наведе во белешките за објавување. Доколку има новости во врска со ова, ќе ве информираме токму овде.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Даниел dijo

    Ажурирав и не ми дозволува да пуштам песни од Apple music