Apple додава 66 нови банки компатибилни со Apple Pay

квадрат-јаболко-плати

Додека во некои земји долго чекавме на слетувањето на Apple Pay, Apple продолжува да додава банки и кредитни институции кои го поддржуваат Apple Pay. Со овие 66 нови банки, вкупниот број на субјекти компатибилни со Apple Pay се искачува на 850. За неколку месеци се очекува Apple Pay да пристигне во Шпанија, Сингапур и Хонг Конг од рацете на American Express.

„Епл“ тргна по брзиот пат, во партнерство со овој издавач на картички, да се обиде да стигне до земјите каде што сè уште не е присутно што е можно побрзо, бидејќи банките не сакаат многу да ја споделуваат провизијата што им ја наплатуваат на трговците кои овозможуваат плаќање преку картичка или NFC технологија.

 • Банка на американската заедница во Индијана
 • Американска обединета федерална кредитна унија
 • Кредитен сојуз на вработените во Анхејзер-Буш
 • Аспирирај Федерална кредитна унија
 • Банка на Колорадо
 • Банка на Монтгомери
 • Католичка федерална кредитна унија
 • Cedar Rapids Bank и Trust
 • Кредитна унија на заедницата CFCU
 • ChoiceOne банка
 • Банка на заедницата од Мисисипи
 • Банка на заедницата, крајбрежје
 • Банка на заедницата, Елисвил
 • Банка на заедницата, Северна МСП
 • Кредитна една банка
 • Д.Л. Еванс банка
 • Кредитна унија на округот Дане
 • Дијамантска кредитна унија
 • Штедилница во источен Висконсин
 • Кредитна унија на образовна заедница
 • Банка на земјоделци
 • Кредитна унија на Првата алијанса
 • Прва банка и доверлива компанија
 • Прва федерална банка за штедилници на Блискиот водопад
 • Прва национална банка и доверлива компанија од Ведерфорд
 • Прва државна банка на Мидлбери
 • Штедилница Фокс Долина
 • Голема кредитна унија Кинстон
 • Федерална кредитна унија Ханском
 • Домашна градска федерална банка за штедилници
 • Национална банка Хондо
 • Кредитна унија на членови во Индијана
 • ИНТРОСТ банка
 • Финансиска кредитна унија Кемба
 • Земјиште на кредитна унија Линколн
 • Федерална кредитна унија на Ларами Плејнс
 • LCNB Народна банка
 • Штедилница Либерти, ФСБ
 • Федерална кредитна унија на локалната самоуправа
 • Федерална кредитна унија во Мисисипи
 • Федерална кредитна унија на вработените во земјата во Монтгомери
 • МВБ банка АД
 • Кредитна унија на соседите
 • Федерална кредитна унија на Нов хоризонт
 • Сојузна кредитна унија НорСтајт
 • Северна државна банка
 • СВ претпочитана Федерална кредитна унија
 • Кредитна унија на заедницата ОМНИ
 • Pinnacle Bank Sioux City
 • Банка на врвот Тексас
 • Банка Врв Вајоминг
 • Quad City Bank и Trust
 • Република банка и доверлива компанија
 • Федерална кредитна унија во Сан Антонио
 • Федерална кредитна унија на СЦЕ
 • Кредитна унија Шарон
 • Јужна брег банка
 • Кредитна унија на државни вработени
 • Сојузна кредитна унија на Сонцето исток
 • Банки со изгрејсонце
 • Капитал банка во Тексас
 • Банката во Мисури
 • Кредитна унија ТруВест
 • Успешна кредитна унија на Запад
 • Вејн банка
 • Вилсон банка и доверба

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.