Apple лансира нова Unity Lights Sphere за поддршка на расната еднаквост и правда

Една од работите што најмногу ни се допаѓа кај Apple Watch се сферите, можност за носење нов часовник секој ден, можност за личност, се што го опкружува Apple Watch. Постојат копчиња заеднички за сите часовници, ексклузивни за новите модели, па дури и ексклузивни за моделите на Најк и Хермес. Сите тие функционираат перфектно и можеби ова е причината зошто Apple никогаш не ја отвори галеријата со сфери за трети лица. Сепак, понекогаш нè изненадуваат од Купертино со лансирање сфери без претходна најава... Сега, штотуку го лансираа новиот Unity Lights, новата сфера на иницијативата за расна еднаквост и правда. Продолжете да читате дека ви ги даваме сите детали.

Пред само една година со watchOS 7.3 пристигна во сферата на Unity поради истата причина за поддршка за еднаквост и расна правда, сфера што исто така дојде заедно со комеморативна лента. Денес, Apple не изненадува со редизајнирање на комеморативната лента и бројчаникот, всушност, лансираше известување до сите корисници на Apple Watch да ја пробаат оваа нова сфера. „Аналоген“ бројчаник кој за прв пат го менува дизајнот на класиката сфера од игли што ги прави да делуваат како неон што ја прикажуваат позадината на сферата со боите на пан-американското знаме. Патем, можеш преземете директно преку галеријата со сфери на вашиот Apple Watch.

Apple штотуку го објави специјалното издание на Apple Watch Black Unity Braided Solo Loop и соодветниот часовник Unity Lights инспириран од афрофутуризмот, филозофија што го истражува црното искуство преку наратив на науката, технологијата и самозајакнувањето. Како дел од ова лансирање, Apple ги поддржува организациите фокусирани на промовирање на вклучување во науката и технологијата за обоените заедници преку својата иницијатива за расна еднаквост и правда.

Дизајниран од членови и сојузници на црнечката креативна заедница на Apple за да ја слави црнечката историја и култура, Apple Watch Black Unity Braided Solo Loop и соодветниот часовник Unity Lights ги слават генерациите на црни Американци во африканската дијаспора. Овој дизајн го симболизира заедничкото верување во потребата за поправеден свет. Живописните црвени и зелени бои на пан-африканското знаме се појавуваат како блескави светла на црната лента.

Ременот Solo Loop Black Unity е спектакуларен... Појас инспириран од афрофутуризмот а тоа ја симболизира потребата за поправеден свет. Направен од рециклиран полиестер (со повеќе од 16000 филаменти), има црна со зелени и црвени флеки. Совршено за комбинирање со новата сфера на Unity Lights. Цената е 99 евра и веќе го имате на располагање во Apple Store. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)