Apple издаде Бета 2 на iOS 14.2 и watchOS 7.1

Епл само што го лансираше Втора Бета верзија на iOS 14.2, како и оној што одговара на iPadOS 14.2 и watchOS 7.1, што би било следното големо ажурирање што ќе дојде на нашите уреди.

Новата Бета 2 е достапна само за програмерите преку ажурирања преку ОТА за оние кои имаат инсталиран профил на нивниот уред. Меѓу новитетите што се вклучени нагласува нов систем за контрола на AirPlay 2 со помодерен изглед, како и ново копче Shazam кое може да биде вклучено во контролниот центар на нашите уреди. Како и да е во првата Бета на watchOS 7.1 повеќе од вестите што ги забележавме беа некои отсуства, како што се некои нови часовници на часовникот watchOS 7, или сопствената функција за следење на заситеноста на кислород во Серија 6, што не може да се активира со watchOS 7.1 Бета 1.

Во моментов не ја знаеме веста дека овие нови Бета 2 внесуваат и iPhone и iPad и Apple Watch, како и ако споменатите отсуства се веќе исправени во оваа нова Бета. Веќе ги преземаме за да ви ги дадеме сите детали тука.

Ажурирање

Сфери што не беа присутни во првата Бета се појавуваат во оваа втора, а сензорот за кислород во крвта е целосно функционален.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   xexar dijo

    Видеата од WhatsApp не работат со оваа бета верзија, се надевам дека наскоро ќе го ажурираат WSP.