Apple лансираше нова Бета верзија и стигнавме до iOS 15.6

Кога многумина од нас веќе ги завршуваа големите ажурирања за iOS 15, Помалку од еден месец пред WWDC 2022 година, Apple оди и го лансира првиот iOS 15.6 бета, заедно со останатите бета за другите платформи.

Apple не мирува и покрај тоа што iOS 16 е помалку од еден месец од прикажување во јавноста, иако неговата конечна верзија ќе пристигне дури по летото, тукушто лансираше нова Beta за она што ќе биде следната ажурирање за нашите iPhone и iPad. Бета 1 од iOS 15.6 и iPadOS 15.6 сега е достапна за програмерите и се очекува наскоро да стигне до корисниците регистрирани во Јавна бета програмата на Apple. Но, не само што овие први бета-верзии беа објавени за iPhone и iPad, тИмаме и нови верзии за Apple Watch, watchOS 8.7 Beta 1, за HomePod, HomePod 15.6 Beta 1 и за Apple TV, tvOS 15.6 Beta 1.. Mac не е далеку зад себе и имаме достапен macOS 12.5 Beta 1 и не остава тројца кои не можеа да се ажурираат на Monterey, а исто така ја лансираше првата Бета верзија на macOS 11.6.7.

Не ја знаеме веста што ги носат овие нови верзии, а кои веќе ги преземаме на нашите уреди. Откако ги видовме неколкуте (или речиси нула) вести за iOS 15.5, немаме многу надеж во овие први бета-верзии на iOS 15.6 (и останатите), но иако Ова се веројатно подобрувања во перформансите и поправени грешки., може да има некое изненадување во последен момент што ќе ви го кажеме штом дознаеме за тоа. Големото изненадување се очекува на 6 јуни, кога очекуваме многу нови функции со пристигнувањето на iOS 16, watchOS 9 и macOS 13.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Рики Гарсија dijo

    Па, да видиме дали ова ќе ги реши проблемите поврзани со homepod и siri одеднаш...