Apple наскоро може да лансира подобрен iPad Air

iPad воздух

Сегашната четврта генерација iPad Air ми се чини таблетот попрецизни и избалансирани што Apple моментално ги има. Освен ако не ви треба поголем екран и не се одлучите за iPad Pro, iPad Air е најбалансирана вредност за парите и со речиси сите карактеристики на неговиот постар брат. Веќе ќе мерите зошто сакате iPad Pro со M1, без macOS...

компатибилност со во Apple Молив 2, неговиот надворешен дизајн и неговите карактеристики прават да вреди да се плати малку повеќе отколку за основниот iPad. И ако Apple одлучи да го обнови, ажурирајќи го процесорот, камерата и екранот, тоа ќе биде млеко, без сомнение.

Се чини дека е (и логично, сигурно ќе биде) дека Apple планира да лансира a iPad воздух реновиран. Тоа ќе биде петтата генерација на среден модел на Apple iPad, меѓу iPad и iPad Pro.

Како што е објавено Mac Otakara, Apple планира наскоро да лансира ревизија на својот сегашен iPad Air, кој би го задржал надворешниот изглед, а модификациите би биле само на неговите внатрешни компоненти.

Овој извештај објаснува дека петтата генерација на iPad Air ќе постави процесор A15 Bionic, предна камера со ултра широк агол 12 мегапиксели со поддршка за Централна сцена, 5G врска за LTE модели и блиц Вистински тон Quad-LED.

Ќе го видиме во март?

Ако се земе предвид дека традиционално првиот настан Apple на годината обично е во март или најдоцна во април.

Ако сите овие гласини се вистинити (што би можеле да бидат, бидејќи сегашниот iPad Air беше објавен во октомври 2020 година), а Apple ги воведе сите овие модификации без да ја зголеми цената, несомнено ќе стане најбалансираниот iPad од трите модели, идеален за сите типови корисници, дури и најпребирливите. Го повторувам прашањето од воведот: зошто сакаш а iPad Pro со M1 процесор, ако не можеш да го стискаш со macOS?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Рикардо Адамс П. dijo

    Имам тенденција да мислам дека Ipad pro од 11 инчи е подобра опција за дополнителни 200 долари, имате чип М1, кој не е доволно искористен, точно е, но има поголем потенцијал, двојно складирање, професионален екран за движење, подобро камери, USB тип C со поддршка за Thunderbolt, подобар звук, фајл id и правејќи брз преглед на страницата, се одлучив за 11 инчи про бидејќи разликата во цената беше широко оправдана

бул (точно)