Apple планира да го претстави Apple Watch 2 во март, заедно со iPhone 6c?

јаболко-часовник-2

Apple порано правеше главен во март за да го претстави својот iPad, но ова се смени кога тие ја претставија четвртата генерација во 2012 година. Тие го вратија главниот говор за да го претстават (по втор пат) Apple Watch и, ако обрнеме внимание на информациите што Марк Гурман ни донесе, тие ќе го прослават во многу повеќе прилики, бидејќи Apple подготвува А. настан за марш во кој ќе го презентираат Јаболко Гледајте 2. Доколку се прослави, ќе се потврди дека оние на Купертино ќе презентираат паметен часовник секоја година, а не на секои 2-3 години колку што многумина очекуваа од нивниот „најличен уред“.

Втората генерација на Apple Watch ќе добиеше на продажба во април, само една година по првиот модел. Но, овој пат можеби нема да пристигне сам, ако не би можел да пристигне заедно со многу-шпекулираниот 4-инчен iPhone, смартфон кој секогаш го нарекувавме „iPhone 6c“, но тој конечно би можел да пристигне со друго име, нешто што не многу веројатно. но не и неразумно ако сметаме дека тој ќе пристигне повеќе од 12 месеци по првиот iPhone со број 6.

Според изворите на Гурман, „Епл“ започнал да работи на вториот модел на „Епл часовник“ многу пред да биде пуштен во продажба оригиналниот модел, што ќе им ја даде поводот на сите оние корисници кои сметале дека вториот модел ќе биде „добриот“. Apple работи на камера, нова Wi-Fi конекција, следење на спиењето и нови сензориНо, не е познато кое од овие подобрувања Apple Watch 2 ќе го донесе под мишка.

Во врска со iPhone 6c, единственото нешто што изгледа јасно (а и јас не мислам така) е дека ќе има a 4 инчен екран. Нема малку корисници кои претпочитаат многу податлив модел сè додека не се жртвува многу хардвер. Најновите гласини велат дека новиот 4-инчен модел ќе има метална кутија, NFC чип за плаќања со Apple Pay и процесор A9, но не би вклучувал 3D Touch екран или иста камера како iPhone 6s за да се дадат некои ексклузивност за најновите и најскапи паметни телефони од јаболкото.

Постојат различни видови гласини. Ако гласините ги започне Марк Гурман, можеме да помислиме дека му преостанува уште малку да биде официјален. Гурман веќе ни рече дека iPhone 6s ќе доаѓа со софтверски блиц или дека екранот на новиот iPhone ќе биде нешто поразлично и ќе доаѓа со ново име, меѓу другото. Значи, оние што сакате 4-инчен iPhone, одете да го подготвувате вашиот паричник.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   iponemac dijo

    Повеќе од Apple Watch 2, мислам дека ќе биде круг Apple Watch 1. Поздрав!