Apple подготвува нови слушалки Powerbeats4 со поддршка за „Еј Сири“

Ние сакаме AirPods, и сакаме да зборуваме за сите новости што ги донесоа новите AirPods Pro.Но, вистината е дека Apple не само што живее од AirPods, туку има и одлична линија на слушалки: удира слушалки... Сега зборуваме за можноста Apple да размислува да започне aнова верзија на слушалките Powerbeats4, но овој пат додаде поддршка за „Еј Сири“. По скокот ви ги даваме деталите за ова можно лансирање.

И сето ова Ние го „знаеме“ благодарение на вчерашното издание на iOS 13.3 ... И веќе знаете дека кога Apple лансира нов iOS, многу корисници почнуваат да го следат кодот во потрага по можни вести што може да ги лансираат од Купертино во иднина, а има и траги од нови. Powerbeats4 што му овозможуваат на корисникот да зборува со Сири едноставно со изговарање на волшебниот збор: Еј Сири. Некои Powerbeats4 кои ја имаат оваа технологија сигурно го користат новиот процесор H1, сопственост на Apple и кој го имаме на пример во AirPods.

Лансирање кое има многу смисла ако го видиме трендот што го зазема Apple и што ќе ги натера да имаат поголема продажба, зошто ќе се залажуваме ... Ова технологијата е веќе во слушалките Победи, конкретно во Powerbeats Pro, слушалки што се продаваат како „вистински безжични“. Овие нови Powerbeats4 би била „ефтина“ опција во каталогот за слушалки под чадорот Beats, дека се сеќаваме дека е една од брендовите на Apple; Пред неколку години ја купија компанијата специјализирана за слушалки. Па, да почекаме и да видиме што прават со ова можно издание, лично мислам дека може да додадат некои дополнителни одлики, и ако навистина планираат да ги пуштат во употреба, следните неколку недели би било најдобро време да се биде близу до Божиќното време.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.