Apple претстави нови додатоци кои ќе пристигнат со iPhone 6s

док-iphone-6s

Како што сите знаете, вчера iPhone 6s и iPhone 6s Plus, заедно со четвртата генерација на Apple TV и iPad Pro, поголем и помоќен таблет првично наменет (или промовиран) за професионална употреба. Паметните телефони и таблетите не можат да пристигнат без додатоци што го прават користењето на овие уреди поудобно, како што е Паметната тастатура на iPad Pro или, за што станува збор овој напис, нови додатоци што ќе пристигне со iPhone 6s.

И двата нови модели ќе пристигнат со футроли создадени специјално за нив. Во реалноста, десетини од милиметарската разлика помеѓу iPhone 6 и 6s е толку мала што многу веројатно е дека iPhone 6s ќе се вклопи во нашата веќе користена кутија. Ако навлаките беа тотално нови, разликата од половина милиметар во ширина што ја имаше претходниот со сегашниот, ќе ме натера да се сомневам, но скоро сигурно е дека со една година на употреба, секоја обвивка ќе даде доволно за да одговара на новиот модел.

Бои на кожни футроли за iPhone 6s / Plus

 • Полноќно сино
 • Браун во боја на седло
 • Розова сива боја
 • Браун
 • Црна

Бои на силиконски футроли за iPhone 6s / Plus

 • Бланко
 • Јаглен сив
 • Камен
 • Старо бело
 • Azul
 • Тиркизна боја
 • Полноќно сино
 • Lavanda
 • Rosa
 • Naranja
 • (ПРОИЗВОД) ЦРВЕНО Црвено

Thereе има и Докови во нови бои, како што можете да видите на сликата. Тие ќе бидат достапни во истите бои како и iPhone 6s, кои се, Space Grey, Silver, Gold и Rose Gold.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.