Apple размислува да го претвори iPad Pro и да го направи хоризонтален

iPad Pro 2021

Дома сме четворица членови на семејството и секој има свој личен iPad. И вистината е дека набудувајќи некое време како ги користиме, 95% од времето го правиме тоа хоризонтален форматНа Ние го правиме тоа само вертикално кога апликацијата го бара тоа, и изгледа како непријатност.

Apple сфати дека денес ние корисниците не го користиме iPad како што беше првично дизајниран. И се чини дека конечно ќе го свртат. Во Купертино размислуваат за производство на следната iPad Pro во пејзажен формат. И мислам дека е добра идеја.

Штотуку се појави нова гласина Twitter, и имајте предвид дека следниот iPad Pro ќе биде произведен во пејзажен формат. Тоа значи дека изгледот на задната и предната камера и логото на задното јаболко ќе се ротираат за 90 степени за да му дадат на iPad Pro хоризонтален распоред, отфрлајќи го оној што го имал отсекогаш. вертикална, како да е огромен iPhone.

Еден поим дека Apple ќе ги „ротира“ сите идни iPad -и за 90 степени е тоа во моментов Лого на Apple на црн екран кога рестартирате iPad, тој веќе се појавува хоризонтално. Друга индикација е дека јаболкото испечатено на задната страна од Magic Keyboard е исто така хоризонтално. Тоа не „лепи“ премногу со вертикалното лого на тековниот iPad.

Многу е јасно дека од инкорпорирањето на М1 процесор Во новиот iPad Pro, компанијата с increasingly повеќе сака iPad да работи како лаптоп, и тоа нужно подразбира постојано користење во пејзаж.

Всушност, во моментов единствената разлика што го дели a iPad Pro M1 со магична тастатура на а MacBook Air M1 е екран на допир на првиот, и оперативниот систем. Новиот iPad Pro M1 може да работи без мешање на верзијата на macOS Big Sur прилагодена на неговиот екран на допир, но Apple не сакаше да го стори тоа, и мора да продолжи со iPadOS 15. Како и да е ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.