Apple ја лансира новата батерија MagSafe!

Фирмата Купертино штотуку започна А. MagSafe батерија за iPhone 12 што нуди можност за полнење на уредот каде било. Ова логично се поврзува со позитивното како и остатокот од додатоците на MagSafe кои му нудат на корисникот можност за полнење на iPhone без прекини.

Батеријата MagSafe не одговара како ништо, само треба да ја поставите на задната страна и да започнете да уживате во полнењето на вашиот iPhone. Тука можеш прегледајте ја и купете ја новата батерија MagSafe на веб-страницата на Apple што е способен за понудете полнење на вашиот iPhone 12 каде било. 

Новата magSafe батерија тој е компатибилен со овие модели на iPhone:

  • iPhone 12 Pro
  • iPhone 12 Pro Max
  • iPhone 12 мини
  • IPhone 12

Испораките на оваа батерија MagSafe можат да бидат релативно блиски ако ја купите во времето кога го направивме овој напис. Барем сега времето на испорака е од 22 до 26 истиот месец јули. Во овој случај, како и со најновите лансирани модели на iPhone 12, не се додава тековен полнач, така што ќе мора да користите ваш или да купите.

Во секој случај, приклучокот што се користи за полнење на оваа батерија е USB C и нуди можност за брзо полнење се додека ја комбинирате со полнач од 27 W или повисок. Она што е вклучено во вашиот MacBook може да послужи како пример. И ако ви треба безжичен полнач, оваа батерија MagSafe исто така ви овозможува така што ќе го поврзете само Lightning кабелот со него за да уживате до 15 W безжично полнење.. Цената на батеријата MagSafe во нашата земја е 109 евра. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.