Apple TV + продолжува да биде платформа за стриминг со најквалитетна содржина

Во овој момент од филмот сите знаеме дека стриминг видео платформата на Apple никогаш нема да има толку многу претплатници како некои други многу попопуларни, но никој не може да се сомнева дека содржината што можеме да ја најдеме на Apple TV + тоа е многу висок квалитет.

И тоа втора година по ред го покажува спроведената студија Самофинансиски за степенот на задоволство на северноамериканските корисници од различните платформи за видео стриминг што може да се видат во САД Уште еднаш, Apple TV + ја има најценетата содржина во својата понуда за видео на барање.

Самофинансиски штотуку објавено вашата студија за квалитетот на содржината што ја нудат различните платформи за видео стриминг во САД. И како што се случи минатата година, Apple TV + сè уште ја има понудата со најмногу гласови за. Студијата ја споредува платформата на Apple со Netflix, HBO Max, Prime Video, Disney + и Hulu. И за да ги добие своите резултати, Self Financial користи рејтинзи на IMDb со податоци од американски корисници.

Според овие податоци, Apple TV + има највисок просечен резултат на IMDb за својата понуда за стриминг (7,08) втора година по ред, иако сè уште има поограничена библиотека со содржини од нејзините конкуренти.

Студијата исто така нагласува дека Apple TV + сега го има најквалитетна семејна содржина (7,34) благодарение на емисиите како Fraggle Rock и Charlie Brown. Сепак, Disney + е апсолутен крал по количина со 1.139 наслови погодни за деца, односно 1.101 повеќе од оние што може да се најдат на Apple TV +.

малку, но добро

Apple TV+ исто така има највисоко оценети акциски, авантуристички и воени содржини, но со помалку од 15 наслови во секоја категорија. Последно, но не и најмалку важно, просечната оцена на Apple TV+ за драма беше 3,9 во 2021 година, но сега е XNUMX. 7,34 во 2022 година, највисока од која било услуга за стриминг. Тоа е да се каже: малку, но добро.

Втора година по ред, фокусот што Купертино го дава на својата видео платформа се исплати. Откако Apple TV+ го презеде водството во оваа студија минатата година со повеќе од 70 наслови, една година подоцна ја удвои големината на својата библиотека, без да се намали високиот квалитет на неговата содржина за еден јота.

Оваа 2022 година, платформата на Apple ја освои најважната награда за најдобар филм на Оскарите со CODA. И производството на нови наслови продолжува без престан. Многу од неговите серии, како што се Severance, WeCrashed и Pachinko се наградени во последните две години. Исто така, некои од нивните најголеми емисии сè уште се тркалаат со нови сезони како For All Mankind, The Morning Show, Ted Lasso, Foundation итн.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.