Apple TV + ја обновува серијата За целото човештво за четврта сезона

За целото човештво

За целото човештво е една од најинтересните серии достапни на Apple TV + за scienceубители на научна фантастика, серија која ни покажува како би се одвивала вселенската трка доколку Советскиот Сојуз беше првата земја што слета на Месечината, како што ни покажува првата сезона.

Со втората сезона веќе достапна на Apple TV + и третата што е веќе во производство, се чини дека с indicate покажува дека Apple веќе го има ја обнови оваа серија за четврта сезона. Оваа информација доаѓа од веб -страницата на еснафот на писателите на Америка, која го покажува името на сценаристите кои ќе работат на четвртата сезона.

За сега сите сценаристи кои учествуваа во првите три сезони, веќе работат на четвртата, иако еден од нив, Роналд Мур, го напушти Сони да работи во Дизни, но ќе продолжи да се вклучува во проектот.

Соопштението за обновување за трета сезона de За целото човештво Се одржа неколку месеци пред премиерата на втората, премиера што беше одложена, како и повеќето продукции, поради ограничувањата на движењето на коронавирусот. Оваа трета сезона има очекуван датум на премиера средината на 2022 година.

Следејќи ја оваа шема, четвртата сезона треба да пристигне на Apple TV + во средината на 2023 година. Секоја нова сезона напредува 10 години со текот на времето, така што ќе дојде време кога серијата ќе стигне до сегашното време, но нема да може да го стори тоа со истите главни ликови од серијата, освен ако не ги намалат скоковите на време во наредните сезони.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.