Apple Event: HomePod Mini пристигнува во повеќе бои

Настанот на Apple во октомври започна со многу пријатно изненадување за loversубителите на HomePod. За сите оние кои мислеа дека HomePod е таа компонента заборавена од Apple по исчезнувањето на HomePod (оригиналот) и неколкуте вести од Apple за нови функционалности, денес е претставена оваа нова палета паметни звучници.

Епл штотуку н introduced претстави на настанот Отворена мини сода HomePod со повеќе нови бои. Поминаа оние денови кога само црно -бело можеше да ги украси нашите маси. Се чини дека Apple беше континуиран со стратегијата за воведување бои во различните опсези на уреди и овој пат, тие воведоа портокалова, темно сина и жолта боја.

Оваа нова шема на бои, за жал, не доаѓа придружено со значајни вести на софтверско ниво за SiriНа Затоа с everything покажува дека Apple сакаше да го фокусира ова мини освежување на HomePod на физичко ниво, а не толку внатрешно.

За многумина, ова ќе ви помогне да одлучите за HomePod Mini за вашите простори (канцеларии, соби, кујни ...) и комбинирајте го со iMac или iPad -ите што веќе ги имаат (па дури и со iPhone во некои бои). Новите модели ќе бидат достапни од ноември (остануваат уште неколку дена за тоа) и одржување на цената од 99 долари така сигурно повеќе од еден корисник кој размислуваше да го купи овој уред, ќе ги чека овие нови модели.

А за вас, што мислите за оваа сода HomePod? Дали мислите дека ова е само показател дека паметните звучници од Купертино се поживи од кога било и дека доаѓаат одлични вести за нив?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.